Wskrzeszenie Ojca Pio

Kościół

Przepowiednie Ojca Pio bardzo często się sprawdzały. Pewnego dnia powiedział rodzinie pewnej kobiety, że ta zostanie wskrzeszona. Wszystko było zgodne z prawdą.

W Rotundzie San Giovanni była kobieta, o której Ojciec Pio powiedział, że jest tak dobra, że nie ma w niej żadnej skazy. Stwierdził on, że na sto procent pójdzie ona do nieba. W tym czasie był post, pod koniec którego kobieta ta poważnie zachorowała. Przychodzili do niej różni lekarze i mówili o tym, że jej stan jest nie do uratowania. Miała ona męża i piątkę dzieci, którzy wybrali się do klasztoru, żeby pomodlić się za kobietę i prosić Ojca Pio o pomoc.

 

Powiedział on, że będzie się modlić za kobietę, ale był on rozgniewany, bo dzieci były zbyt natarczywe. Kobieta zmarła kilka dni później, a rodzina postanowiła ubrać ją w jej suknię ślubną i w ten sposób ją pochować. Część rodziny poszła do Ojca Pio prosić go o cud. Kobieta została wskrzeszona. Po prostu wstała z łóżka i odmówiła Pacierz. Później opisywała ona co dzieje się w momencie kiedy człowiek umiera. Powiedziała, że wznosiła się coraz wyżej, aż otoczyła ją jasność.

Kościół
Dewocjonalia a kultura: Wpływ religii na sztukę i design w krajach chrześcijańskich

Religia i kultura tworzą nierozerwalną więź, która wpływa na wiele aspektów życia społecznego. W świecie chrześcijaństwa ta więź ma szczególne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę i design. Dewocjonalia, od wieków służące jako narzędzia kultu i wyraz głębokiej wiary, stały się także źródłem inspiracji dla wielu artystów i projektantów. Sztuka …

Kościół
Komu można zlecić przewóz ciała zmarłego zza granicy do Polski?

Przewóz ciała zmarłego zza granicy do Polski jest zadaniem wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W takiej sytuacji rodzinie lub bliskim zmarłego może być bardzo trudno zorganizować przewóz ciała do Polski w odpowiedni sposób. Dlatego też warto wiedzieć, do kogo można się z tym zgłosić i o czym warto pamiętać, przy …

Kościół
Czy na pogrzebie katolickim można wygłosić mowę pogrzebową?

Tradycja wygłaszania mowy pogrzebowej praktykowana jest przede wszystkim w krajach zachodnich. Mowa pogrzebowa powoli wpisuje się w ceremonie pogrzebowe także u nas – jest to forma oddania hołdu osobie zmarłej oraz sposób na wspólne powspominanie najważniejszych osiągnięć zmarłego. Mowę pogrzebową można wygłosić także na pogrzebie katolickim. Mowa pogrzebowa a pogrzeb …