Szkoła prywatna i publiczna. Jaka będzie odpowiednia dla dziecka?

Z innej parafi

Szkoły prywatne stały się częściej wybierane przez zatroskanych rodziców. Decyzja o edukacji dziecka powinno być jedną z tych najważniejszych decyzji w życiu. Zanim odpowiednia szkoła zostanie wybrana, to przyjrzyjmy się im wadom i zaletom, aby łatwiej było podjąć decyzję.

Nauka w szkole publicznej

Nauka w szkołach publicznych jest darmowa, ale różne inne aktywności szkolne są płatne takie jak wyjścia do kina, wycieczki szkolne czy dodatkowe zajęcia. Szkoły publiczne są powszechne i dostępne, ale klasy są też czasami przepełnione, zwłaszcza przy kumulacji dwóch roczników, które kończyły jednocześnie gimnazjum jak i szkołę podstawową. W szkole publicznej mamy do czynienia z wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną. Wynika to z faktu, że na nauczycielach czynnych zawodowo istnieje wymóg ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Do wad tego modelu kształcenia należą ograniczone pomoce naukowe i niedostateczne zaplecze technologiczne. Często uczniowie muszą pracować na przestarzałych komputerach. Problemem są także godziny otwarcia świetlic szkolnych oraz dostęp do logopedów i psychologów szkolnych.

Nauka w szkole prywatnej

W szkołach prywatnych możemy liczyć na indywidualny rozwój dziecka, ale jest to szkoła płatna. Wiele rodziców się zastanawia ile wynoszą czesne w prywatnej szkole podstawowej. Wahać się mogą w zależności od miejsca zamieszkania i prestiżu szkoły. Dla przykładu, czesne w Międzynarodowej Szkole w Warszawie mogą one wynosić ponad 7 tysięcy złotych za miesiąc. Średnie czesne w szkole podstawowej wynoszą 2167 złotych. Najdroższe są szkoły międzynarodowe. Klasy są mniej liczne, aby podchodzić do każdego ucznia w sposób indywidualny. Szkoły często korzystają też z autorskich programów nauczania. Po lekcjach dzieci mogą poczekać na rodziców w świetlicy szkolnej, która działa dużo dłużej niż w przypadku szkoly publicznej. W szkołach prywatnych zdarza się, że będzie stosunkowo mało dzieci z sąsiedztwa.

Wybór szkoły nie jest łatwy, zwłaszcza, że od tego zalezy przyszłość dziecka. Niektóre szkoły prowadzą dydaktykę w sposób budzący wątpliwości. Wybór szkoły prywatnej jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że rodziców dziecka na nią stać. Na pewno ta inwestycja zaowocuje i w przyszłości nie będziemy żałowali wydanej sumy pieniędzy na szkoły.

Z innej parafi
Popularne kwiaty do ślubu

Jeśli chodzi o kwiaty ślubne, z pewnością może to być przytłaczające, ponieważ nadchodzi czas, aby powiedzieć swojej kwiaciarni, czego oczekujesz. Oprócz mnóstwa stylów i palet kolorów, konieczność ustalenia, jakich konkretnych kwiatów potrzebujesz . Kiedy już zdecydujesz się na jeden rodzaj kwiatu, który lubisz, powiedzmy różę, dowiadujesz się, że istnieje ponad …

Z innej parafi
Pomysł na relaks: baseny termalne w Ustroniu!

Każdy, kto czuje, że potrzebne mu odprężenie i złapanie głębszego oddechu powinien wybrać się na baseny termalne! Ustroń oferuje tę atrakcję w najlepszym wydaniu. Malownicza miejscowość położona u podnóża pasma górskiego zwanego Beskid Śląski uchodzi za miasteczko uzdrowiskowe. Miano to zyskało między innymi, dlatego że oferuje kompleks basenów z wysoko …

Z innej parafi
Rozrywka na weselu

Wesele to nie tylko wielka uczta za stołem. Podczas wesela organizowane są różne gry i zabawy. Z reguły to rodzina młodych oraz ich przyjaciele przygotowują taką rozrywkę. Najlepsza to taka, która bawi gości i młodą parę. Gry i zabawy na weselu oczywiście nie powinny przekraczać granicy dobrego smaku. Najlepsze to …