Szkoła prywatna i publiczna. Jaka będzie odpowiednia dla dziecka?

Z innej parafi

Szkoły prywatne stały się częściej wybierane przez zatroskanych rodziców. Decyzja o edukacji dziecka powinno być jedną z tych najważniejszych decyzji w życiu. Zanim odpowiednia szkoła zostanie wybrana, to przyjrzyjmy się im wadom i zaletom, aby łatwiej było podjąć decyzję.

Nauka w szkole publicznej

Nauka w szkołach publicznych jest darmowa, ale różne inne aktywności szkolne są płatne takie jak wyjścia do kina, wycieczki szkolne czy dodatkowe zajęcia. Szkoły publiczne są powszechne i dostępne, ale klasy są też czasami przepełnione, zwłaszcza przy kumulacji dwóch roczników, które kończyły jednocześnie gimnazjum jak i szkołę podstawową. W szkole publicznej mamy do czynienia z wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną. Wynika to z faktu, że na nauczycielach czynnych zawodowo istnieje wymóg ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Do wad tego modelu kształcenia należą ograniczone pomoce naukowe i niedostateczne zaplecze technologiczne. Często uczniowie muszą pracować na przestarzałych komputerach. Problemem są także godziny otwarcia świetlic szkolnych oraz dostęp do logopedów i psychologów szkolnych.

Nauka w szkole prywatnej

W szkołach prywatnych możemy liczyć na indywidualny rozwój dziecka, ale jest to szkoła płatna. Wiele rodziców się zastanawia ile wynoszą czesne w prywatnej szkole podstawowej. Wahać się mogą w zależności od miejsca zamieszkania i prestiżu szkoły. Dla przykładu, czesne w Międzynarodowej Szkole w Warszawie mogą one wynosić ponad 7 tysięcy złotych za miesiąc. Średnie czesne w szkole podstawowej wynoszą 2167 złotych. Najdroższe są szkoły międzynarodowe. Klasy są mniej liczne, aby podchodzić do każdego ucznia w sposób indywidualny. Szkoły często korzystają też z autorskich programów nauczania. Po lekcjach dzieci mogą poczekać na rodziców w świetlicy szkolnej, która działa dużo dłużej niż w przypadku szkoly publicznej. W szkołach prywatnych zdarza się, że będzie stosunkowo mało dzieci z sąsiedztwa.

Wybór szkoły nie jest łatwy, zwłaszcza, że od tego zalezy przyszłość dziecka. Niektóre szkoły prowadzą dydaktykę w sposób budzący wątpliwości. Wybór szkoły prywatnej jest dobrym pomysłem pod warunkiem, że rodziców dziecka na nią stać. Na pewno ta inwestycja zaowocuje i w przyszłości nie będziemy żałowali wydanej sumy pieniędzy na szkoły.

Z innej parafi
Jakie dokumenty są potrzebne do przetransportowania zwłok z zagranicy?

Śmierć osoby bliskiej to wyjątkowo trudna sytuacja dla członków jej rodziny i przyjaciół. Co więcej, czasami tego rodzaju zdarzenie ma miejsce poza granicami kraju, przez co zachodzi konieczność przewiezienia zwłok z zagranicy. Co w takiej sytuacji robić? Jakie dokumenty są niezbędne w przypadku transportu zwłok spoza granic kraju? Tego dowiesz …

Z innej parafi
Płyta meblowa na wymiar gdzie zamówię?

Czy wiesz, że płyta meblowa na wymiar to coś co możesz zamówić bez wychodzenia z domu? Tego rodzaju materiał to idealna propozycja, aby samodzielnie przygotować wymarzone meble. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry materiał oraz tutorial z internetu i możesz działać w domowym warsztacie. Sprawdź, gdzie zamówisz idealną płytę meblową na …

Z innej parafi
Odświeżenie lakieru? Tylko car detailing

Odświeżanie lakieru samochodowego- car detailing Jeżeli nasz samochód stracił blask, lakier stał się matowy i coraz bardziej widoczne są różnego rodzaju przetarcia, rysy i wżery to czas przywrócić mu świetność z czasów nowości. Auto detailing to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce odzyskać piękny wygląd swojego samochodu. To właśnie zabiegi …