Kościół

Święty, kto to taki? W kilku słowach zastanówmy się czy Ty też możesz nim zostać?

Oczyść serce me chcę jak złoto lśnić

Ktoś kiedyś powiedział, że święty to osoba, która żyje jak prawdziwy przyjaciel Boga, kocha go całym serce, bezgranicznie. Okazuje serce bliźniemu. Wiesz już kto to taki? Potrafisz może odnaleźć wokół siebie kogoś kto obcej osobie potrzebującej oddałby swój własny płaszcz? Pewnie tak, jest niewiele osób wśród nas. Słyszałeś kiedyś tekst pieśni Oczyść serce me chcę jak złoto lśnić? Tekst mówi o świętym, o kimś kto oczyścił serce swe z najgłębiej schowanych tajemnic, grzechów.
Nie musisz zostawać święty, ale możesz pomoc osobom potrzebującym, które potrzebują wsparcia, często nie tylko finansowego, ale także i duchowego. Powszechnie się utarło, że osoba żebrząca na ulicy to pijak, jednakże czy jest to prawdziwe stwierdzenie. Czy faktycznie wiesz, że temu człowiekowi nie brakuje na chleb, na leki? Zatrzymaj się, zapytaj, może kup coś do jedzenia. Dobroć powraca do człowieka, a pomoc bliźniemu na pewno zostanie doceniona. Nie musisz wydawać fortuny, czasem bułka daje więcej radości niż brzęczące monety.

 

Kościół
Prezenty na Chrzest od Chrzestnego

Rodzice Chrzestni to niezwykle ważne osoby w życiu małego dziecka. To oni są dla niego oparciem nie tylko w dniu Chrztu Świętego, ale także później. Ich rola często okazuje się nieoceniona, dzięki czemu rodzicom jest o wiele lżej, a samemu dziecku łatwiej. Rola Ojca Chrzestnego zaczyna się już na etapie …

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo. Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci Robert Sarach to rzymskokatolicki …