Kościół

Propozycja nie do odrzucenia, w ucho wpada wspaniała pieśń. W wychwalajcie Go wszystkie narody. Popularna, każdy zna, dlaczego i tTy nie zdecydujesz się nauczyć jej chwytów?

O wychwalajcie Go wszystkie narody chwyty

Łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować, szczególnie gdy jesteś początkujący i nie wszystko tak z łatwością przychodzi, jak wprawionym muzykom. Długo poszukujesz odpowiedniego portalu, pomocna okazuje się wyszukiwarka wpisane hasło: O wychwalajcie Go wszystkie narody chwyty. Ćwiczenia, kilka ładnych chwil by było pięknie i jest. Możesz zagrać. Czujesz tę melodię? Kojarzysz słowa. Wypróbuj, radość ogromna. Wychwalanie Boga najwspanialszego. Piosenka religijna szybko zadomawiająca się w naszych sercach na długo. Skąd pochodzą słowa? Tak to fragment psalmu 117. Ty też możesz zaśpiewać: O, wychwalajcie Go wszystkie narody i wysławiajcie Go wszystkie ludy. Jego łaskawość nad nami potężna, a jego wierność trwa na wieki. Alleluja! Warto śpiewać, pamiętajmy kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Dzieci i starsi wspólnie podejmą się wykonania tak przepięknej, pełnej energii piosenki.

 

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …