Przygotowania do I Komunii Świętej

Kościół

W naszym kraju wraz z nadejściem maja odbywają się w kościołach Komunie Święte. Jest to szczególny sakrament, podczas którego dzieci wchodzą już bardziej świadomie w społeczeństwo Kościoła. Jednocześnie, jest to również bardzo ważna okazja i przeżycie dla dziecka i jego najbliższych. Nic więc dziwnego, że przygotowania do tego wyjątkowego dnia rozpoczynamy zwykle znacznie wcześniej.

Przygotowania do I Komunii Świętej to bardzo długotrwały proces. Zarówno w Kościele, w domu, jak i na lekcjach religii dziecko uczone jest wszystkiego, co powinno wiedzieć o Bogu, sługach bożych, czy Biblii i całym Kościele. Nauczane jest również wielu modlitw, które będą bardzo ważne w przyszłości, kiedy dziecko będzie już nieco starsze.

Jednak przygotowania to nie tylko ten najważniejszy proces, w którym udział bierze dziecko. Również rodzice z tej okazji szykują coś wyjątkowego dla swojej pociechy. Zapraszają gości, przygotowują poczęstunek, a także muszą zakupić odpowiedni strój na tą okazję. Strój ten obowiązuje również dzieci. W przypadku parafii, gdzie obowiązuje jednolity strój, największym wyzwaniem stają się dodatki, takie jak wygodne buty komunijne smyk, świece, rękawiczki czy ozdoby na włosy. Jeśli strój jest bardziej dowolny, rodzice muszą wybrać także garnitur dla chłopca lub sukienkę dla dziewczynki. Zaś ich wygląd, krój i dodatki są w pełni uzależnione od pomysłu i gustu dziecka oraz jego rodziców. Do tego dobierane są zaś pozostałe elementy stroju, w tym buty komunijne smyk.

Kościół
Prezenty na Chrzest od Chrzestnego

Rodzice Chrzestni to niezwykle ważne osoby w życiu małego dziecka. To oni są dla niego oparciem nie tylko w dniu Chrztu Świętego, ale także później. Ich rola często okazuje się nieoceniona, dzięki czemu rodzicom jest o wiele lżej, a samemu dziecku łatwiej. Rola Ojca Chrzestnego zaczyna się już na etapie …

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo. Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci Robert Sarach to rzymskokatolicki …