Ojciec Pio – cudowny człowiek

Kościół

Ojciec Pio dokonał w swoim życiu bardzo wielu cudów. Między innymi, kilkukrotnie udało mu się rozmnożyć jedzenie. Zdecydowanie warto poczytać takie ciekawostki na jego temat. Jak to wyglądało?

Podczas Drugiej Wojny Światowej racjonowano chleb, a w klasztorze, w którym przebywał Pio bardzo często byli ludzie, którzy żebrali o jedzenie. Tego dnia w koszyku był jednak tylko jeden bochenek chleba. Zakonnicy pomodlili się i zaczęli jeść. W tym momencie do klasztoru wszedł Ojciec Pio i przyniósł kolejne bochenki chleba. Było to bardzo dziwne, bo w całych Włoszech brakowało jedzenia. Inni zakonnicy zapytali go skąd wziął chleb, a on odpowiedział, że dostał je od mężczyzny, którego spotkał przy wejściu do klasztoru.

Nie był to jedyny przypadek, kiedy zakonnik rozmnożył jedzenie, bo pewnego dnia w kościele nie było wystarczająco Hostii, żeby odbyła się Komunia Święta. Wszyscy wiedzieli, że jest jej za mało, a jednak kiedy Komunia się skończyła, zostało pełno Hostii. Zdecydowanie było jej dużo więcej, niż wiernych, którzy brali udział w tej mszy świętej. Wszyscy wiedzieli, że Ojciec Pio miał z tym do czynienia.

Kościół
Dewocjonalia a kultura: Wpływ religii na sztukę i design w krajach chrześcijańskich

Religia i kultura tworzą nierozerwalną więź, która wpływa na wiele aspektów życia społecznego. W świecie chrześcijaństwa ta więź ma szczególne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę i design. Dewocjonalia, od wieków służące jako narzędzia kultu i wyraz głębokiej wiary, stały się także źródłem inspiracji dla wielu artystów i projektantów. Sztuka …

Kościół
Komu można zlecić przewóz ciała zmarłego zza granicy do Polski?

Przewóz ciała zmarłego zza granicy do Polski jest zadaniem wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W takiej sytuacji rodzinie lub bliskim zmarłego może być bardzo trudno zorganizować przewóz ciała do Polski w odpowiedni sposób. Dlatego też warto wiedzieć, do kogo można się z tym zgłosić i o czym warto pamiętać, przy …

Kościół
Czy na pogrzebie katolickim można wygłosić mowę pogrzebową?

Tradycja wygłaszania mowy pogrzebowej praktykowana jest przede wszystkim w krajach zachodnich. Mowa pogrzebowa powoli wpisuje się w ceremonie pogrzebowe także u nas – jest to forma oddania hołdu osobie zmarłej oraz sposób na wspólne powspominanie najważniejszych osiągnięć zmarłego. Mowę pogrzebową można wygłosić także na pogrzebie katolickim. Mowa pogrzebowa a pogrzeb …