Muzyczne ikony lat 80.: Największe gwiazdy i przeboje dekady

Kultura/sztuka/historia

Muzyczne Ikony lat 80.

Lat 80. XX wieku to czas, w którym muzyka zyskała na popularności jak nigdy dotąd. To wtedy powstało wiele gatunków muzycznych, a liczne grupy oraz zespoły stały się prawdziwymi gwiazdami. Oto lista największych muzycznych ikon lat 80. oraz ich największych przebojów.

1. Queen – Bohemian Rhapsody

Queen to pewien rodzaj ikony lat 80. Zespół powstał w 1970 roku, ale to właśnie w latach 80. zdobył ogromną popularność. Freddie Mercury, lider grupy, którego głos i charakterystyczne ruchy sceniczne wpłynęły na ogromną liczbę muzyków i fanów z całego świata. Ich największym przebojem z tego okresu jest bez wątpienia “Bohemian Rhapsody”.

1. Michael Jackson – Thriller

Nie ulega wątpliwości, że Michael Jackson był jedną z najważniejszych muzycznych postaci lat 80. W tym czasie wypromował on wiele popularnych przebojów, ale “Thriller” stanowił absolutny szczyt jego kariery.

1. Madonna – Like A Prayer

Madonna to nie tylko jedna z największych gwiazd lat 80., ale także ikona stylu oraz mody. Jej przełomowym utworem z tamtych czasów było “Like A Prayer”. Madonna stała się również symbolem rewolucji słodkiej niewinności na seksapil.

1. Prince – Purple Rain

Prince był bardzo utalentowanym muzykiem, ale to właśnie jego ścieżka dźwiękowa do filmu “Purple Rain”, podniosła go do rangi muzycznej ikony. To on stworzył takie utwory jak “When Doves Cry” i “Let’s Go Crazy”.

1. U2 – With Or Without You

U2 to bez dwóch zdań jeden z największych zespołów lat 80. Ich muzyka, którą cechował nowatorstwo i energia, przyciągnęła do siebie wielu fanów. “With Or Without You” jest jednym z ich największych przebojów.

Podsumowanie

To tylko kilka z wielu muzycznych ikon lat 80. Warto jednak pamiętać, że to wtedy powstały wiele kultowych utworów, które wciąż są grane na całym świecie. Dzięki temu zespół jak Queen, Michael Jackson, Madonna, Prince czy U2 będą zawsze uważani za jedne z największych i najważniejszych postaci w historii muzyki.

Artykuł powstał we współpracy z anitazielke.pl

Kultura/sztuka/historia
Historia sztuki prekolumbijskiej: Majowie, Inkowie i Aztekowie

Sztuka prekolumbijska: Majowie, Inkowie i Aztekowie Wprowadzenie Sztuka prekolumbijska to bogate dziedzictwo Ameryki prekolumbijskiej, obejmujące okres od około 2000 roku przed naszą erą do podboju kontynentu przez Hiszpanów w XVI wieku. Wśród wielu kultur prekolumbijskich, trzy z nich – Majowie, Inkowie i Aztekowie – wypracowały wyjątkowe tradycje artystyczne, które nadal …

Kultura/sztuka/historia
Teatr absurdu: Główne cechy i przedstawiciele tego eksperymentalnego nurtu

Teatr absurdu: eksperymentalny nurt teatralny Teatr absurdu to niezwykle eksperymentalny nurt teatralny, który funkcjonował w latach 50. i 60. XX wieku. Charakteryzował się on awangardowymi technikami, a także niekonwencjonalnymi formami wyrazu. Jego twórcy zrywali ze schematami dotychczasowego teatru, bravurą operowali językiem, kreowali postaci zdehumanizowane oraz pokazywali miejsce jednostki w absurdalnym …

Kultura/sztuka/historia
Sztuka nowej fali: Awangardowe praktyki artystyczne lat 60. i 70.

Sztuka Nowej Fali: Awangardowe Praktyki Artystyczne Lat 60. i 70. W latach 60. i 70. w świecie sztuki nastąpiła rewolucja, która zmieniła sposób myślenia i odbierania sztuki. Sztuka Nowej Fali to nurt artystyczny, który narodził się w tych latach, a jego twórcy eksperymentowali z formą, treścią i nowymi technologiami. W …