Msze święte w Nowej Hucie

Kościół

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można znaleźć w kilku kościołach o bardzo różnych godzinach, zarówno rano jak i po południu.

Gdzie na mszę?

Jak łatwo się domyślić o msze Nowa Huta w niedziele i święta znacznie łatwiej niż w dni powszednie, aczkolwiek i tak nie można za bardzo narzekać. Choćby w Arce Pana możemy wziąć udział w jednej z kilku porannych mszy w dzień powszedni. Odbywają się one o godzinach: 6:00, 6:30, 7:00, 7:30, 8:00 (w grocie MB Fatimskiej), 11:00 (w grocie MB Fatimskiej), 18:00. W innych kościołach, np. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa msze są o 7:00 i 18:00, w kościele Matki Bożej pocieszenia tak samo, z tym że dodatkowa msza o g. 15 odbywa się w każdy piątek.
Co innego niedziele:
– Arka Pana oferuje msze w godzinach: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 17:30, 19:00
– parafia Matki Bożej Pocieszenia: 7:00; 8:30; 10:00; 11:30; 13:00; 18:00; 20:00. Warto wspomnieć, że ta o 11:30 skierowana jest do dzieci, a o 20:00 dla młodzieży
– kościół św. Brata Alberta: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 13:00 (chrzcielna), 14:15, 16:00, 18:00, 19:15 (akademicka)
– kościół św. Bartłomieja (drewniany): 10:00, 11:30 (z wyjątkiem wakacji), 12:30. Każda z nich skierowana jest do innych odbiorców. Pierwsza do przedszkolaków, druga dla młodzieży, a trzecia dla osób z niepełnosprawnością umysłową i ich rodziców.

Transmisje: msze Nowa Huta

W dobie pandemii wielu wiernych poszukuje mszy dla siebie w internecie, by nie trzeba było wychodzić z domu. Mimo wszystko trzeba zadbać o duchową warstwę swojego życia. Wiele osób jest przyzwyczajonych do swoich księży i parafii. Transmisje online msze Nowa Huta są dostępne m.in. z kościołów: MB Pocieszenia, św. Brata Alberta.

Kościół
Prezenty na Chrzest od Chrzestnego

Rodzice Chrzestni to niezwykle ważne osoby w życiu małego dziecka. To oni są dla niego oparciem nie tylko w dniu Chrztu Świętego, ale także później. Ich rola często okazuje się nieoceniona, dzięki czemu rodzicom jest o wiele lżej, a samemu dziecku łatwiej. Rola Ojca Chrzestnego zaczyna się już na etapie …

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo. Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci Robert Sarach to rzymskokatolicki …