Gdzie na Mszę Świętą do Legionowa?

Kościół

Jeśli w okresie Wielkiego Postu postanowiłeś więcej czasu spędzać w kościele na Nabożeństwach Wielkopostnych, albo przejazdem jesteś w Legionowie i chcesz uczestniczyć we Mszy Świętej w niedzielę, to warto dowiedzieć się jakie kościoły znajdują się w tym mieście. Jest ich dość sporo. W Legionowie znajdziemy nie tylko kościoły rzymskokatolickie, ale też np. kościół baptystów. Jak to w miastach bywa większość świątyń skupiona jest wokół centrum, jednak na obrzeżach miasta również one występują.

 

Najbardziej znane kościoły w Legionowie to ten pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, Świętego Jana Kantego i Matki Bożej Fatimskiej. Warto sprawdzić rozkład nabożeństw, który jest wypisany przed każdym z kościołów, aby wybrać te w których chcemy uczestniczyć. Również w sieci na stronach parafii, ale też na serwisach tematycznych znajdziemy informacje o porządku nabożeństw, mszy w niedziele i święta, godzinach w których można przyjąć sakrament pokuty. W Legionowie nie znajdziemy raczej bardzo starych kościołów zabytkowych, duża część z nich została wybudowana na początku XXI wieku jako kościoły miejskie.

 

Jednak dla osób wierzących często nie jest ważna szczególna estetyka miejsca, ale to, że w kościele doświadczają obecności Boga i mogą przyjmować sakramenty i spełniać przykazanie kościelne dotyczące cotygodniowego niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. W Legionowie wierni raczej swoje preferencje względem kościołów argumentują jakością głoszonego przez duszpasterzy Słowa Bożego. Oczekiwania często jednak zostają spełnione, ale przez niektórych księży.

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo. Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci Robert Sarach to rzymskokatolicki …

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …