Książka lepsza niż komiks ?

Kultura/sztuka/historia

Książka jest swego rodzaju starszym medium niż komiks. Jednak czy jest ona lepsza od swojego, jakby nie patrzeć nieco młodszego kolegi ?

 

Zacznijmy od książek. Słowo pisane, w zależności od autora, może być mniej lub bardziej przyswajalne dla czytelnika. Brak obrazków w książce zmusza człowieka do myślenia. Zadaniem czytelnika jest wyobrażenie sobie tego, co autor przygotował dla niego w treści. Dodatkowo książki pomagają nam jeśli chodzi o zasady panujące w języku.
Łatwiej jest zapamiętać gdzie stawia się przecinek a przez jakie “ż” należy wpisać dane słowo. Same plusy.
Nie mniej książki, czasami bywają problematyczne. Czasami zamiast wyobrażać sobie jakąś
scenę z książki, chcielibyśmy ją zobaczyć. I tutaj do gry wchodzi komiks. Jako, że komiks jest medium obrazowo słownym, nie musimy aż tak bardzo wysilać swojej głowy aby zrozumieć przekaz. Jest tutaj podane wszystko. Więc, skoro komiks jest tak prosty w odbiorze to w jaki sposób nam się przysłuży ? Otóż, medium jest proste w odbiorze,
co daje nam możliwość czytania go dla samej przyjemności. Ich fabuła tak jak fabuła książek, może być równie wciągająca. Tak jak w przypadku książki, komiks może uczyć ortografii, ale również może służyć jako swego rodzaju inspiracja do twórczych rzeczy. Ludzie uczący się grafiki, bazując na kadrach mogą się czegoś nauczyć.
Sam komiks jest też formą krótszą niż książka. Pojedynczy zeszyt możemy przeczytać w jedną godzinę, co daje nam możliwość przeczytania wielu zeszytów w ciągu dnia.
Oczywiście oba media niosą ze sobą o wiele więcej opcji i dóbr. Jednak można wysnuć wniosek, że oba te media się uzupełniają na pewnych płaszczyznach. Przeplatanie komiksu i książki może być swego rodzaju bardzo dobrym rozwiązaniem. Wszak można czytać i lubić jedną jak i drugą formę opowiadania historii.

Kultura/sztuka/historia
Atrakcje Chorwacji

Ludzie kochają podróże, szczególnie do ciepłych krajów. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jedno z takich miejsc. Jest nim Chorwacja. Na początku warto wspomnieć, że Chorwacja jeży nad Morzem Adriatyckim, na pograniczu Europy Środkowej a Europy Południowej. Wybrzeża tego kraju są bardzo zróżnicowane. Po chorwackim wybrzeżu ten typ delfinów nazywany …

Kultura/sztuka/historia
Opactwo cystersów na przestrzeni wieków

Średniowieczni cystersi przybyli do Polski już w dwunastym wieku i można powiedzieć, że zadomowili się w naszym kraju na dobre. Obecnie na terenie Polski znajduje się aż dwanaście opactw, które świetnie prosperują i nie zapowiada się, by mogło być inaczej. Jednym ze słynniejszych i najlepiej zachowanych opactw jest to znajdujące …

Kultura/sztuka/historia
Okrutna cesarzowa

Historia starożytna obfituje w opisy przerażających wojen, bitew, zbrodni. Były to czasy niemal dzikie, pełne agresji, przemocy, tortur. Okrucieństwo okazywali nie tylko mężczyźni podczas licznych działań wojennych czy też skazując na stracenie swych przeciwników politycznych. Okazuje się, że przedstawicielki płci pięknej również miały co nieco na sumieniu… Dzieje niezwykłej kobiety …