Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Kościół

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo.

Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci

Robert Sarach to rzymskokatolicki duszpasterz urodzony dnia: 15 czerwca 1945 roku. Kapłan ten pochodzi z Gwinei, kardynał jako jeden z biskupów rzymskich oraz prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, był bliższym współpracownikiem Św. Jana Pawła II, swoją posługę prelegenta naukowego ds. Wiary pełnił do dnia 24 listopada 2014. Papież Jan Paweł II powołał Roberto na urząd biskupi:13 sierpnia 1979. W tamtym czasie Sarah był najmłodszym biskupem na świecie (miał zaledwie 34 lata)

Kardynał Sarah – książki najmłodszego kardynała świata

Książki autorstwa kard Roberta Saraha są przepełnione ciepłem w bliższej relacji człowieka do Boga.

Kardynał wydał następujące pozycje książkowe:

 • “Z głębi naszych serc”
  Benedykt XVI, Robert Sarah
 • “Wieczór się zbliża i dzień już się chyli”
  Nicolas Diat, Robert Sarah
 • “Moc milczenia”
  Nicolas Diat, Robert Sarah
 • “W drodze do Niniwy”
  Robert Sarah
 • “Bóg albo nic: Rozmowa o wierze”
  Nicolas Diat, Robert Sarah

 

Kardynał Sarah książki- jaki jest ich przekaz?

W książkach byłego papieskiego dostojnika przeważa subtelna analiza stanu duchowieństwa, gdzie kardynał Sarah mierzy się na bazie własnego kapłańskiego doświadczenia z obecnie panującą aurą i rzeczywistością w Kościele Katolickim. Zestawia ją oraz porównuje z przekazem świata zachodniego. Nowoczesnego świata postępu cywilizacji, w którym o zgroza!, bardzo często nie ma miejsca na obecność Boga. Wysuwa daleko idące wnioski i opinie. Na temat tego, w którym kierunku podążają ludzie XXI wieku, dokąd to wszystko nas zaprowadzi.

O książkach Roberta Sarah – jak odbierają ich przekaz czytelnicy?

Kardynał Sarah to prawdziwy watykański uczeń i świadek samego Chrystusa -tak twierdzi ogromna ilość osób na całym świecie.

Kardynał Sarah książki publikuje z długimi przerwami. Pomimo wszystkiego są one odbierane przez czytelników pozytywnie i mają wysoką punktację w wielu księgarniach internetowych. Liczne osoby wskazują na bogatą pasterską troskę oraz wiedzę o duszę współczesnego człowieka. Ich cały trzon dydaktyczny nie stanowi tylko i wyłącznie profesorki język, zamiast tego jest w nich prostota przekazu. Samą treść czyta się niezwykle lekko. Przede wszystkim tytuły wymienione powyżej są pisane od człowieka do pozostałych ludzi poszukujących odpowiedzi na pytania niedające chwili wytchnienia od siebie. To zbiór papierowych wydań z miękką i kolorową okładką przesiąkniętych głębokimi przemyśleniami. Spisane na wielu stronach osobiste refleksje Roberta Saraha uświadamiają współczesnemu człowiekowi, że musi on zawrócić ze źle obranej drogi.

Wielka moc pisanego słowa duchowego! Książki autorstwa kard Roberta Saraha obnażają całą prawdę o kryzysie Wiary i Kościoła Świętego, schyłek jego wewnętrznej hierarchii, liczne odstępstwa na płaszczyźnie moralno-duchowej. Kardynał w bogatej treści wielu swoich niezapomnianych wersów porusza także tematy związane z globalizacją, dzisiejszym kapitalizmem i zagrażającymi chrześcijaństwu ideologiami. Wskazuje także na polityczne wyczerpanie oraz rytualne patologie i propagowane zachowania na tle religijnym ze strony islamskiego świata z pełnym przejawem totalitaryzmu. Z jego mocno widocznym oddziaływaniem we współczesnym świecie, w tym konsekwencjami, jakie za sobą niesie wpływ religii muzułmańskiej na arenie międzynarodowej.

Kościół
Prezenty na Chrzest od Chrzestnego

Rodzice Chrzestni to niezwykle ważne osoby w życiu małego dziecka. To oni są dla niego oparciem nie tylko w dniu Chrztu Świętego, ale także później. Ich rola często okazuje się nieoceniona, dzięki czemu rodzicom jest o wiele lżej, a samemu dziecku łatwiej. Rola Ojca Chrzestnego zaczyna się już na etapie …

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …