Indonezja – koszty wyjazdu

Z innej parafi

Indonezja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród polskich turystów. To kraj, który oferuje bardzo wiele: piękne widoki, piaszczyste plaże z lazurową wodą i pomoc niezwykle sympatycznych mieszkańców. Choć większość państw południowej części Azji zachęca turystów niskimi cenami, wyjazd do Indonezji może być stosunkowo drogi.

Koszty podróży i zakwaterowania

Zdecydowanie największym kosztem całego wyjazdu do Indonezji jest cena przelotu. Lotem bezpośrednim z Warszawy możemy dostać się do Dżakarty – stolicy państwa – a następnie lokalnym transportem do wybranej miejscowości. Zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju w dobrym standardzie to koszt od 50 do 100zł. Oczywiście, na terenie państwa znajdziemy również tańsze noclegi w mniej turystycznych miejscach oraz znacznie droższe możliwości zakwaterowania w popularnych, luksusowych resortach.

Ceny wyżywienia na Bali

Jednym z najczęściej wybieranych miejscowości docelowych jest Ubud– główne miasto indonezyjskiej wyspy Bali. Znajdziemy tutaj tanie balijskie jadłodajnie, z których korzystają miejscowi, jak i droższe, nastawione na turystów lokale gastronomiczne. W tańszych miejscach za obiad zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych, zaś w droższych ceny mogą osiągać nawet wysokość zbliżoną do tych, które występują w dużych polskich miastach. W wielu miejscowościach powszechnie występują uliczne stragany, na których zakupimy przekąski i lokalne przysmaki w bardzo niskich cenach. Również w sklepach i marketach nie możemy spodziewać się wyjątkowo atrakcyjnych cen: produkty importowane i alkohol są stosunkowo drogie, a ceny produktów spożywczych w Ubud są zbliżone do cen w naszym kraju.

Jak zaplanować budżetowe wakacje w Indonezji? Przede wszystkim należy unikać dużych kurortów turystycznych, gdzie ceny mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż w małych miejscowościach. Wybierając lokalne bary i jedzenie z przydrożnych straganów możemy zdecydowanie ograniczyć ilość wydawanych pieniędzy i zmniejszyć końcowe koszty wyjazdu.

 

Z innej parafi
Najlepsze rękawice dla pilarza – jak wybrać odpowiednie?

Każdy profesjonalny pilarz wie, że odpowiednie wyposażenie to klucz do bezpieczeństwa i efektywności pracy. Pewnego razu, podczas pracy w lesie, doświadczyłem na własnej skórze, jak ważne są dobrej jakości rękawice ochronne. Praca z ciężkim sprzętem wymaga nie tylko umiejętności, ale również odpowiedniego zabezpieczenia dłoni, które są narażone na wiele niebezpieczeństw. …

światłowód Lubań
Z innej parafi
Internet stacjonarny w Lubaniu: Klucz do Szybkiego i Stabilnego Połączenia

Internet stacjonarny w Lubaniu jest obecnie tematem wielu dyskusji i rozmów wśród mieszkańców tego urokliwego miasta. Dlaczego? Ponieważ dostęp do internetu stał się nieodłączną częścią naszego życia, a mieszkańcy Lubania coraz bardziej doceniają znaczenie szybkiego i stabilnego połączenia. W tym artykule zajmiemy się szeroko tematem internetu stacjonarnego w Lubaniu, jego …

Z innej parafi
Jakie dokumenty są potrzebne do przetransportowania zwłok z zagranicy?

Śmierć osoby bliskiej to wyjątkowo trudna sytuacja dla członków jej rodziny i przyjaciół. Co więcej, czasami tego rodzaju zdarzenie ma miejsce poza granicami kraju, przez co zachodzi konieczność przewiezienia zwłok z zagranicy. Co w takiej sytuacji robić? Jakie dokumenty są niezbędne w przypadku transportu zwłok spoza granic kraju? Tego dowiesz …