Fotobudka czyli mini studio fotograficzne

Z innej parafi

Co to jest fotobudka? A nic innego jak miejsce, gdzie możemy zrobić własny portret samego siebie lub przedmiotu, jaki chcemy fotografować. Często takie fotobudki znajdują się w supermarketach, i są dostępne dla klientów sklepów. Można tak zrobić sobie nawet śmieszne zdjęcia na pamiątkę.

Ale nam chodzi o profesjonalną fotobudkę, która wynajmowana jest przez osoby, sklepy właśnie w celu uatrakcyjnienia swojego lokalu. Właściciele fotobudki wynajmują taką i pobierają opłaty za jej korzystanie. Najczęściej polega to na tym, że właściciel lokalu/sklepu wynajmuje, dzierżawi fotobudkę i zyski dzielone są pomiędzy wynajmującego, a najemcy. Ich wysokość zależy od ilości wykonanych zdjęć.

Klient płaci za zdjęcia, wrzucając do automatu odpowiednią kwotę. To prosty sposób na zarabianie pieniędzy – często dodatkowy dochód np. restauracji, gdzie np. para umówiła się na randkę i chce zrobić sobie wspólne zdjęcie, bez konieczności wynajmowania osoby trzeciej. Wchodzą wtedy do takiej fotobudki i po prostu “klik”, zdjęcie jest zrobione. To proste działanie i dla każdego.

Biznesplan fotobudka

Jednak gdy planujemy działalność, to musimy zrobić odpowiedni biznesplan fotobudki. Oszacować, jakie może nam przynieść zyski pojedynczy punkt, zsumować koszt kupna fotobudki, nawiązać relacje z potencjalnie wynajmującymi placówkami, ich właścicielami. W biznesplanie ujmujemy szczegółowo, strategię działalności.

Na pewno musimy się liczyć z kosztami utrzymania firmy, którymi są oczywiście opłaty ZUS i opłaty skarbowe. Musimy również liczyć się z kosztami zakupu sprzętu. Oczywiście taki sprzęt trzeba dowieźć do danego punktu, co wymaga kolejnego nakładu pieniędzy i posiadania samochodu dostawczego. Ważne jest oszacowanie potencjalnego zysku z pojedynczego punktu, bo nie okazało się, ze nic nie będziemy zarabiać. Tutaj rolę odgrywa nasza intuicja, przygotowana grupa odbiorców i przede wszystkim miejsce postawienia takiej fotobudki.

Właściwie biznesplan fotobudki jest bardzo podobny do tradycyjnego biznesplanu, różni się jedynie grupą docelową i kręgiem odbiorców, czyli firm, które będą wynajmowały od nas takie fotobudki.

 

Z innej parafi
Płyta meblowa na wymiar gdzie zamówię?

Czy wiesz, że płyta meblowa na wymiar to coś co możesz zamówić bez wychodzenia z domu? Tego rodzaju materiał to idealna propozycja, aby samodzielnie przygotować wymarzone meble. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry materiał oraz tutorial z internetu i możesz działać w domowym warsztacie. Sprawdź, gdzie zamówisz idealną płytę meblową na …

Z innej parafi
Odświeżenie lakieru? Tylko car detailing

Odświeżanie lakieru samochodowego- car detailing Jeżeli nasz samochód stracił blask, lakier stał się matowy i coraz bardziej widoczne są różnego rodzaju przetarcia, rysy i wżery to czas przywrócić mu świetność z czasów nowości. Auto detailing to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce odzyskać piękny wygląd swojego samochodu. To właśnie zabiegi …

Z innej parafi
Popularne kwiaty do ślubu

Jeśli chodzi o kwiaty ślubne, z pewnością może to być przytłaczające, ponieważ nadchodzi czas, aby powiedzieć swojej kwiaciarni, czego oczekujesz. Oprócz mnóstwa stylów i palet kolorów, konieczność ustalenia, jakich konkretnych kwiatów potrzebujesz . Kiedy już zdecydujesz się na jeden rodzaj kwiatu, który lubisz, powiedzmy różę, dowiadujesz się, że istnieje ponad …