Cudowny powrót marynarza z pomocą Ojca Pio

Kościół

Ciekawostki na temat Ojca Pio są bardzo interesujące. Jedną z ciekawszych jest historia o cudownym powrocie marynarza, który rzekomo był martwy.

Podczas Drugiej Wojny Światowej siostrzeniec pani Cleonice trafił do niewoli. Cała rodzina przez rok nie słyszała nic o nim i zaczęła już myśleć, że chłopak nie żyje. Pewnego dnia kobieta wybrała się do Ojca Pio, żeby z nim porozmawiać. Udała się do konfesjonału i zapytała czy jej siostrzeniec żyje. Następnego dnia rodzina postanowiła napisać list do chłopaka, ale nie wiedzieli gdzie dokładnie on się znajduje.

 

Napisali na kopercie tylko jego imię i nazwisko i poprosili Ojca Pio o to, żeby sprawił, żeby list dotarł do chłopaka. Kobieta napisała list i zostawiła go na stoliku nocnym. Kiedy rano się obudziła, koperty już nie było. Dwa tygodnie później rodzina otrzymała odpowiedz od chłopaka, który był przetrzymywany w niewoli. Ojciec Pio powiedział tylko, że powinni za to podziękować Bogu, a on nie ma z całą sprawą nic wspólnego. Rodzina faktycznie tak zrobiła. Po kilku miesiącach chłopak wrócił do domu cały i zdrowy, a cała rodzina była bardzo wdzięczna zakonnikowi.

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …