Cuda Ojca Pio

Kościół

W internecie znajdziemy przeróżne ciekawostki na temat Ojca Pio. Oto jedna z najciekawszych historii na jego temat.

Syn pani Luizy służył w marynarce wojennej w Wielkiej Brytanii. Kobieta bardzo dużo modliła się za syna i chciała dla niego jak najlepiej. Któregoś dnia dostała angielską gazetę, którą bardzo chciała przeczytać. Znalazła tam fragment o tym, że jeden ze statków został zatopiony. Szybko połączyła fakty, że na tym statku służył jej syn. Kobieta zrozumiała, że jej dziecko nie żyje. Od razu pobiegła do Ojca Pio, który zapytał ją kto jej powiedział, że jej syn nie żyje.

 

Pani Luiza wytłumaczyła, że przeczytała o tym w gazecie, ale zakonnik podał jej dokładnie nazwisko i adres hotelu, w którym zatrzymał się syn kobiety. Okazało się, że wcale nie było go na tym statku, który zatonął. Czekał on na kolejne zlecenie i wcale nie popłynął. Kobieta napisała do niego list na podany adres i po dwóch tygodniach faktycznie dostała od niego odpowiedz. Wszystko, co powiedział jej Ojciec Pio było prawdą, chłopak żył i miał się dobrze. Faktycznie zatrzymał się w hotelu, o którym była mowa.

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …