Castingi dla niemowląt: Jak znaleźć castingi dla niemowląt i jak się do nich przygotować

Kultura/sztuka/historia

Castingi dla niemowląt: Jak znaleźć castingi dla niemowląt i jak się do nich przygotować

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie produkcję filmową czy reklamową bez obecności niemowląt. Castingi dla tych najmłodszych aktorów są coraz częściej organizowane, a szukający dzieci do swoich projektów producenci mają coraz większy wybór. W artykule przedstawiamy jak znaleźć castingi dla niemowląt i jak się do nich przygotować.

1. Jak znaleźć castingi dla niemowląt

Najlepszym miejscem do poszukiwania castingów dla niemowląt jest internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “casting niemowlę”, “casting dla niemowląt” lub “niemowlęta do reklamy/filmu”. Na danej stronie można znaleźć informacje o przyszłych castingach, terminie nadsyłania zgłoszeń oraz kryteriach, jakie musi spełnić niemowlak, aby zostać wybranym. Ważne jest też śledzenie portali społecznościowych firm zajmujących się organizacją castingu oraz kontaktowanie się z agencjami castingowymi.

1. Kryteria do spełnienia

Przed zgłoszeniem dziecka na casting warto zwrócić uwagę na kryteria, jakie musi spełnić. Najczęściej wymagany jest wiek (od kilku miesięcy do 2 lat), wygląd (np. blond włosy, niebieskie oczy) oraz dobre zdrowie. Produkcja stawia też wymagania co do zachowania i charakteru niemowlęcia. Ważne, aby przeczytać dokładnie informacje na stronie organizatora, aby mieć pewność, że spełniamy warunki.

1. Jak przygotować dziecko do castingu

Przede wszystkim, dziecko musi być zdrowe i wypoczęte. Ważne jest, aby przed castigiem spało w domu i nie poddawało się stresowi. Na casting należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem dziecka oraz laktator, jeśli dziecko jest karmione piersią. Warto pamiętać o zabawkach i ulubionej grzechocie dziecka – dzięki temu łatwiej będzie utrzymać jego uwagę. Na zdjęciach castingowych niemowlak powinien być ubrany w proste i wygodne ubrania, najlepiej w kolorach, które podkreślają jego urodę.

1. Jak przebiega casting dla niemowląt

Casting dla niemowląt zwykle składa się z dwoch etapów. W pierwszym etapie dziecko zostaje sfotografowane w różnych pozach i w różnych strojach, które są dostarczane przez produkcję. Zdjęcia te służą do oceny wyglądu i zachowania niemowlaka. W drugim etapie wybrane przez produkcję dzieci muszą stawić się na krótki casting filmowy. Producenci oceniają na tym etapie nie tylko wygląd, ale również jak dziecko zachowuje się przed kamerą.

1. Czego należy unikać

Ważne, aby podczas castingu nie forsować dziecka. Nie należy mu narzucać swojej wizji, jakie zachowanie powinno prezentować przed kamerą. Dziecko musi być naturalne i swobodne, wtedy casting wypada najlepiej. Ważne też, aby nie zbytnio skupiać się na wyniku – nie warto przecież stresować się, jeśli dziecko nie zostanie wybrane. W końcu najważniejsze jest to, żeby nasze niemowlę było szczęśliwe i zadowolone.

Kultura/sztuka/historia
Historia sztuki prekolumbijskiej: Majowie, Inkowie i Aztekowie

Sztuka prekolumbijska: Majowie, Inkowie i Aztekowie Wprowadzenie Sztuka prekolumbijska to bogate dziedzictwo Ameryki prekolumbijskiej, obejmujące okres od około 2000 roku przed naszą erą do podboju kontynentu przez Hiszpanów w XVI wieku. Wśród wielu kultur prekolumbijskich, trzy z nich – Majowie, Inkowie i Aztekowie – wypracowały wyjątkowe tradycje artystyczne, które nadal …

Kultura/sztuka/historia
Teatr absurdu: Główne cechy i przedstawiciele tego eksperymentalnego nurtu

Teatr absurdu: eksperymentalny nurt teatralny Teatr absurdu to niezwykle eksperymentalny nurt teatralny, który funkcjonował w latach 50. i 60. XX wieku. Charakteryzował się on awangardowymi technikami, a także niekonwencjonalnymi formami wyrazu. Jego twórcy zrywali ze schematami dotychczasowego teatru, bravurą operowali językiem, kreowali postaci zdehumanizowane oraz pokazywali miejsce jednostki w absurdalnym …

Kultura/sztuka/historia
Sztuka nowej fali: Awangardowe praktyki artystyczne lat 60. i 70.

Sztuka Nowej Fali: Awangardowe Praktyki Artystyczne Lat 60. i 70. W latach 60. i 70. w świecie sztuki nastąpiła rewolucja, która zmieniła sposób myślenia i odbierania sztuki. Sztuka Nowej Fali to nurt artystyczny, który narodził się w tych latach, a jego twórcy eksperymentowali z formą, treścią i nowymi technologiami. W …