Apokalipsa Św. Jana

Kościół

Naukowcy udowadniają, że świat powstał z mikroskopijnych cząsteczek. I to nie Bóg jest stwórca całego świata. W końcu na początku był chaos, rządzili bogowie Greccy i Rzymscy. I tak poprzez wierzenia, i tak, gdzieś w wypowiedziach uczonych znajdziemy słowo Apokalipsa.

 

Apokalipsa się spełnia poprzez różne znaki, jakie dzieją się w normalnym nowoczesnym świecie. Przepowiednia sprzed iluś epok wcześniej zostanie spełniona. Przyjdzie głód, zaraza, śmierć, ale jak to możliwe. Bóg stworzył świat, i przepowiedział jego koniec.
Biblia starego i Nowego testamentu zawiera szereg wiedzy. Jednak zabrakło wskazówek by uchronić ludzi przed zagładą. Czterech jeźdźców Apokalipsy na koniach, a obecnie koń to luksus, którego nie każdy może doświadczyć.
Sama Apokalipsa to ogromny stek treści, którą ciężko ogarnąć, i ciężko momentami zrozumieć, co ktoś przed tysiącami lat miał na myśli. A w końcu język przeszedł taki progress, że nie jesteśmy w stanie zrozumieć słów, jakie zostały zawarte w Apokalipsie. Jaki plan ma Bóg po zakończeniu istnienia świata?

Kościół
Dewocjonalia a kultura: Wpływ religii na sztukę i design w krajach chrześcijańskich

Religia i kultura tworzą nierozerwalną więź, która wpływa na wiele aspektów życia społecznego. W świecie chrześcijaństwa ta więź ma szczególne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę i design. Dewocjonalia, od wieków służące jako narzędzia kultu i wyraz głębokiej wiary, stały się także źródłem inspiracji dla wielu artystów i projektantów. Sztuka …

Kościół
Komu można zlecić przewóz ciała zmarłego zza granicy do Polski?

Przewóz ciała zmarłego zza granicy do Polski jest zadaniem wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. W takiej sytuacji rodzinie lub bliskim zmarłego może być bardzo trudno zorganizować przewóz ciała do Polski w odpowiedni sposób. Dlatego też warto wiedzieć, do kogo można się z tym zgłosić i o czym warto pamiętać, przy …

Kościół
Czy na pogrzebie katolickim można wygłosić mowę pogrzebową?

Tradycja wygłaszania mowy pogrzebowej praktykowana jest przede wszystkim w krajach zachodnich. Mowa pogrzebowa powoli wpisuje się w ceremonie pogrzebowe także u nas – jest to forma oddania hołdu osobie zmarłej oraz sposób na wspólne powspominanie najważniejszych osiągnięć zmarłego. Mowę pogrzebową można wygłosić także na pogrzebie katolickim. Mowa pogrzebowa a pogrzeb …