Wskrzeszenie Ojca Pio

Kościół

Przepowiednie Ojca Pio bardzo często się sprawdzały. Pewnego dnia powiedział rodzinie pewnej kobiety, że ta zostanie wskrzeszona. Wszystko było zgodne z prawdą.

W Rotundzie San Giovanni była kobieta, o której Ojciec Pio powiedział, że jest tak dobra, że nie ma w niej żadnej skazy. Stwierdził on, że na sto procent pójdzie ona do nieba. W tym czasie był post, pod koniec którego kobieta ta poważnie zachorowała. Przychodzili do niej różni lekarze i mówili o tym, że jej stan jest nie do uratowania. Miała ona męża i piątkę dzieci, którzy wybrali się do klasztoru, żeby pomodlić się za kobietę i prosić Ojca Pio o pomoc.

 

Powiedział on, że będzie się modlić za kobietę, ale był on rozgniewany, bo dzieci były zbyt natarczywe. Kobieta zmarła kilka dni później, a rodzina postanowiła ubrać ją w jej suknię ślubną i w ten sposób ją pochować. Część rodziny poszła do Ojca Pio prosić go o cud. Kobieta została wskrzeszona. Po prostu wstała z łóżka i odmówiła Pacierz. Później opisywała ona co dzieje się w momencie kiedy człowiek umiera. Powiedziała, że wznosiła się coraz wyżej, aż otoczyła ją jasność.

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …