Kościół

Wielkie Oczy to wieś położona w powiecie podkarpackim. To właśnie tutaj znajduje się piękny kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Andrzeja Apostoła, będący filią parafii Krakowiec..
Kościół zbudowany jest w stylu barokowym, wykonanym z cegły, Świątynia posiada bardzo wysoką i szeroką fasadę, która szerokością obejmuje dobudowany do kościoła klasztor.
W 1883 roku Parafia Wielkie Oczy, stała się miejscem do którego przybyły Siostry Boromeuszki Od kilku lat prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych

Parafia Wielkie Oczy

Parafia Wielkie Oczy jest jedną z najpiękniejszych polskich parafii. Posiada piękny ołtarz z cudownym obrazem Matki Bożej , który został koronowany 10 czerwca 1997 roku w krośnie.
Grupy i Wspólnoty, działające przy Parafii.
– Franciszkański Zakon Świeckich
– Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
– Akcja Katolicka.
Aktualnie odprawiane są msze święte oraz nabożeństwa.
Godziny są zmienne i zależą od pory roku i dni.
Najlepiej zapoznać się z aktualnymi informacjami odnośnie odprawianych mszy na stronie internetowej Parafii, lub zajrzeć na tablicę ogłoszeń przy Kościele.

Kościół
Wspólne śpiewanie. Piosenki religijne teksty

Uwielbiasz piosenki religijne? Wspaniale, są one radością dla duszy. Kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Piosenki religijne teksty Śpiewanie to zapewne Twoja pasja, nie musisz występować publicznie, by czasem sobie coś zanucić dla siebie. Często wpadają Ci w ucho różne pieśni oraz piosenki podczas mszy, nie znasz tekstów. Masz …

Kościół
Piosenka adwentowa. Jakie znaczenie podczas Adwentu ma piosenka adwentowa?

Pierwsza niedziela adwentu, przypada cztery tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Od tego momentu wierni oczekują na powtórne przyjście Zbawiciela, narodziny Jezusa Chrystusa. Aby godnie przeżyć Adwent, każdy wierny musi poświęcić czas na modlitwę, post oraz jałmużnę. W Kościołach ewangelickich odprawiane są nabożeństwa adwentowe, zwane roratami, czyli msze święte ku czci …

Kościół
Godziny odprawianych mszy święty w parafii p. w. św. Stanisława B. M w Rymanowicach-Zdroju

W Parafii p. w. św. Stanisława Bisku Męczennika w Rymanowie-Zdroju, której Proboszczem jest ksiądz Marek Zajdel, msze święte odprawiane są w każdy dzień powszedni oraz niedziele i święta. Parafia Rymanów Zdrój msze święte Parafia Rymanów Zdrój msze święte dzielą się n a msze: – dla kuracjuszy, które odbywają się w …