Kościół

Wielkie Oczy to wieś położona w powiecie podkarpackim. To właśnie tutaj znajduje się piękny kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Andrzeja Apostoła, będący filią parafii Krakowiec..
Kościół zbudowany jest w stylu barokowym, wykonanym z cegły, Świątynia posiada bardzo wysoką i szeroką fasadę, która szerokością obejmuje dobudowany do kościoła klasztor.
W 1883 roku Parafia Wielkie Oczy, stała się miejscem do którego przybyły Siostry Boromeuszki Od kilku lat prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych

Parafia Wielkie Oczy

Parafia Wielkie Oczy jest jedną z najpiękniejszych polskich parafii. Posiada piękny ołtarz z cudownym obrazem Matki Bożej , który został koronowany 10 czerwca 1997 roku w krośnie.
Grupy i Wspólnoty, działające przy Parafii.
– Franciszkański Zakon Świeckich
– Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
– Akcja Katolicka.
Aktualnie odprawiane są msze święte oraz nabożeństwa.
Godziny są zmienne i zależą od pory roku i dni.
Najlepiej zapoznać się z aktualnymi informacjami odnośnie odprawianych mszy na stronie internetowej Parafii, lub zajrzeć na tablicę ogłoszeń przy Kościele.

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …