Kościół

Wielkie Oczy to wieś położona w powiecie podkarpackim. To właśnie tutaj znajduje się piękny kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Andrzeja Apostoła, będący filią parafii Krakowiec..
Kościół zbudowany jest w stylu barokowym, wykonanym z cegły, Świątynia posiada bardzo wysoką i szeroką fasadę, która szerokością obejmuje dobudowany do kościoła klasztor.
W 1883 roku Parafia Wielkie Oczy, stała się miejscem do którego przybyły Siostry Boromeuszki Od kilku lat prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych

Parafia Wielkie Oczy

Parafia Wielkie Oczy jest jedną z najpiękniejszych polskich parafii. Posiada piękny ołtarz z cudownym obrazem Matki Bożej , który został koronowany 10 czerwca 1997 roku w krośnie.
Grupy i Wspólnoty, działające przy Parafii.
– Franciszkański Zakon Świeckich
– Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
– Akcja Katolicka.
Aktualnie odprawiane są msze święte oraz nabożeństwa.
Godziny są zmienne i zależą od pory roku i dni.
Najlepiej zapoznać się z aktualnymi informacjami odnośnie odprawianych mszy na stronie internetowej Parafii, lub zajrzeć na tablicę ogłoszeń przy Kościele.

Kościół
Ojciec Pio – cuda

Pewnego dnia kobieta udała się do klasztoru, żeby pomodlić się o zdrowie swojego męża, który był wtedy bardzo chory. Okazało się jednak, że żeby dostać się do Ojca Pio, musiałaby poczekać aż trzy dni, a ona nie mogła mieć pewności, że ma aż tyle czasu. Jej mąż mógł umrzeć w …

Kościół
Ojciec Pio – uzdrowienia

W roku 1953 urodziła się dziewczynka, którą uratował Ojciec Pio. Miała ona wtedy zaledwie osiemnaście miesięcy. Jej matka i ojciec byli wtedy na mszy w kościele, a dziewczynka została w domu z jej dziadkiem. Miała wtedy wypadek, wpadła do wanny pełnej wrzącej wody. Dziewczynka była cała poparzona, a kiedy przyszedł …

Kościół
Wskrzeszenie Ojca Pio

Przepowiednie Ojca Pio bardzo często się sprawdzały. Pewnego dnia powiedział rodzinie pewnej kobiety, że ta zostanie wskrzeszona. Wszystko było zgodne z prawdą. W Rotundzie San Giovanni była kobieta, o której Ojciec Pio powiedział, że jest tak dobra, że nie ma w niej żadnej skazy. Stwierdził on, że na sto procent …