Kościół

Święty, kto to taki? W kilku słowach zastanówmy się czy Ty też możesz nim zostać?

Oczyść serce me chcę jak złoto lśnić

Ktoś kiedyś powiedział, że święty to osoba, która żyje jak prawdziwy przyjaciel Boga, kocha go całym serce, bezgranicznie. Okazuje serce bliźniemu. Wiesz już kto to taki? Potrafisz może odnaleźć wokół siebie kogoś kto obcej osobie potrzebującej oddałby swój własny płaszcz? Pewnie tak, jest niewiele osób wśród nas. Słyszałeś kiedyś tekst pieśni Oczyść serce me chcę jak złoto lśnić? Tekst mówi o świętym, o kimś kto oczyścił serce swe z najgłębiej schowanych tajemnic, grzechów.
Nie musisz zostawać święty, ale możesz pomoc osobom potrzebującym, które potrzebują wsparcia, często nie tylko finansowego, ale także i duchowego. Powszechnie się utarło, że osoba żebrząca na ulicy to pijak, jednakże czy jest to prawdziwe stwierdzenie. Czy faktycznie wiesz, że temu człowiekowi nie brakuje na chleb, na leki? Zatrzymaj się, zapytaj, może kup coś do jedzenia. Dobroć powraca do człowieka, a pomoc bliźniemu na pewno zostanie doceniona. Nie musisz wydawać fortuny, czasem bułka daje więcej radości niż brzęczące monety.

 

Kościół
Wspólne śpiewanie. Piosenki religijne teksty

Uwielbiasz piosenki religijne? Wspaniale, są one radością dla duszy. Kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Piosenki religijne teksty Śpiewanie to zapewne Twoja pasja, nie musisz występować publicznie, by czasem sobie coś zanucić dla siebie. Często wpadają Ci w ucho różne pieśni oraz piosenki podczas mszy, nie znasz tekstów. Masz …

Kościół
Piosenka adwentowa. Jakie znaczenie podczas Adwentu ma piosenka adwentowa?

Pierwsza niedziela adwentu, przypada cztery tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Od tego momentu wierni oczekują na powtórne przyjście Zbawiciela, narodziny Jezusa Chrystusa. Aby godnie przeżyć Adwent, każdy wierny musi poświęcić czas na modlitwę, post oraz jałmużnę. W Kościołach ewangelickich odprawiane są nabożeństwa adwentowe, zwane roratami, czyli msze święte ku czci …

Kościół
Godziny odprawianych mszy święty w parafii p. w. św. Stanisława B. M w Rymanowicach-Zdroju

W Parafii p. w. św. Stanisława Bisku Męczennika w Rymanowie-Zdroju, której Proboszczem jest ksiądz Marek Zajdel, msze święte odprawiane są w każdy dzień powszedni oraz niedziele i święta. Parafia Rymanów Zdrój msze święte Parafia Rymanów Zdrój msze święte dzielą się n a msze: – dla kuracjuszy, które odbywają się w …