Kościół

Święty, kto to taki? W kilku słowach zastanówmy się czy Ty też możesz nim zostać?

Oczyść serce me chcę jak złoto lśnić

Ktoś kiedyś powiedział, że święty to osoba, która żyje jak prawdziwy przyjaciel Boga, kocha go całym serce, bezgranicznie. Okazuje serce bliźniemu. Wiesz już kto to taki? Potrafisz może odnaleźć wokół siebie kogoś kto obcej osobie potrzebującej oddałby swój własny płaszcz? Pewnie tak, jest niewiele osób wśród nas. Słyszałeś kiedyś tekst pieśni Oczyść serce me chcę jak złoto lśnić? Tekst mówi o świętym, o kimś kto oczyścił serce swe z najgłębiej schowanych tajemnic, grzechów.
Nie musisz zostawać święty, ale możesz pomoc osobom potrzebującym, które potrzebują wsparcia, często nie tylko finansowego, ale także i duchowego. Powszechnie się utarło, że osoba żebrząca na ulicy to pijak, jednakże czy jest to prawdziwe stwierdzenie. Czy faktycznie wiesz, że temu człowiekowi nie brakuje na chleb, na leki? Zatrzymaj się, zapytaj, może kup coś do jedzenia. Dobroć powraca do człowieka, a pomoc bliźniemu na pewno zostanie doceniona. Nie musisz wydawać fortuny, czasem bułka daje więcej radości niż brzęczące monety.

 

Kościół
Ojciec Pio – cuda

Pewnego dnia kobieta udała się do klasztoru, żeby pomodlić się o zdrowie swojego męża, który był wtedy bardzo chory. Okazało się jednak, że żeby dostać się do Ojca Pio, musiałaby poczekać aż trzy dni, a ona nie mogła mieć pewności, że ma aż tyle czasu. Jej mąż mógł umrzeć w …

Kościół
Ojciec Pio – uzdrowienia

W roku 1953 urodziła się dziewczynka, którą uratował Ojciec Pio. Miała ona wtedy zaledwie osiemnaście miesięcy. Jej matka i ojciec byli wtedy na mszy w kościele, a dziewczynka została w domu z jej dziadkiem. Miała wtedy wypadek, wpadła do wanny pełnej wrzącej wody. Dziewczynka była cała poparzona, a kiedy przyszedł …

Kościół
Wskrzeszenie Ojca Pio

Przepowiednie Ojca Pio bardzo często się sprawdzały. Pewnego dnia powiedział rodzinie pewnej kobiety, że ta zostanie wskrzeszona. Wszystko było zgodne z prawdą. W Rotundzie San Giovanni była kobieta, o której Ojciec Pio powiedział, że jest tak dobra, że nie ma w niej żadnej skazy. Stwierdził on, że na sto procent …