Rozrywka na weselu

Z innej parafi

Wesele to nie tylko wielka uczta za stołem.

Podczas wesela organizowane są różne gry i zabawy. Z reguły to rodzina młodych oraz ich przyjaciele przygotowują taką rozrywkę.
Najlepsza to taka, która bawi gości i młodą parę.
Gry i zabawy na weselu oczywiście nie powinny przekraczać granicy dobrego smaku. Najlepsze to takie, które integrują wszystkich gości. Wiemy, że na weselach nie wszyscy uczestnicy się znają. Podczas takich zabaw na pewno stopnieją wszelkie lody.

Poniżej przedstawię kilka z nich, które mogą przypaść do gustu nie jednemu:

  1. Test na zgodność małżeńską. Zabawa polega na odpowiedzi na przygotowane pytania. Młoda i młody dostają do ręki np. butelkę piwa i wałek do ciasta. Para stoi plecami do siebie i w momencie zadawania pytań odpowiednio podnoszą do góry odpowiedni przedmiot. Pytania mogą być bardzo różne np.: kto będzie wyprowadzał psa, kto będzie gotował obiad w niedzielę, kto zdecyduje, jaki samochód kupimy, u których rodziców spędzimy pierwsze święta Bożego Narodzenia.
  2. Poszukiwanie skarbu. Zabawa, w której goście mogą wykazać się swoją kreatywnością. Mogą w niej brać udział pojedyncze osoby lub stworzone drużyny. Potrzebne będą do tego aparaty typu polaroid lub nasze zwykłe telefony komórkowe. Uczestnicy zabawy dostają listę skarbów i muszą je znaleźć. Lista może dotyczyć: zdjęcia wszystkich druhen lub nietypowe ujęcie podczas pierwszego tańca młodych, lub śmieszne selfie z naszym sąsiadem przy stole, lub najpiękniejszy lub najśmieszniejszy moment wesela. Kiedy możemy dysponować pewną ilością aparatów fotograficznych, zdjęcia możemy od razu umieszczać na tablicy korkowej. Natomiast jeśli będziemy robić zdjęcia telefonami komórkowymi zawsze możemy udostępniać zdjęcia na Facebooku lub Instagramie ze specjalnym hasztagiem. Na koniec jeśli mamy rzutnik możemy wspólnie oglądać zrobione zdjęcia. Będzie to wspaniała pamiątka dla gości jak i dla pary młodej.
  3. Loteria z fantami. To zabawna gra, która polega na wykupieniu fantów. Najpierw robimy 2 zestawy losów z takimi samymi cyframi. Jeden zestaw dostają goście, a drugi para młoda. Wszystkie kosy muszą zostać wykupione, pieniądze goście wrzucają do przygotowanie skarbonki. Następnie zaczyna się losowanie i rozdanie nagród. Nagrody muszą być zabawne jak przykład lampa stojąca, która w rzeczywistości jest świeczką lub BMW czyli Bardzo Mała Wódka (50 ml), lub sztabka srebra czyli czekolada w sreberku, albo podróż dla dwojga – bilety autobusowe, albo kolacja przy świecach – zupka chińska i dwie świeczki. Pomysłów jest wiele. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, a zabawa będzie przednia.

To zaledwie trzy przykłady zabaw i gier, które mogą zostać zorganizowane podczas wesela. Taka rozrywka jest kluczem do swobodnej atmosfery podczas naszego wydarzenia. Warto zadbać również o zabawy dla dzieci.

 

Z innej parafi
Popularne kwiaty do ślubu

Jeśli chodzi o kwiaty ślubne, z pewnością może to być przytłaczające, ponieważ nadchodzi czas, aby powiedzieć swojej kwiaciarni, czego oczekujesz. Oprócz mnóstwa stylów i palet kolorów, konieczność ustalenia, jakich konkretnych kwiatów potrzebujesz . Kiedy już zdecydujesz się na jeden rodzaj kwiatu, który lubisz, powiedzmy różę, dowiadujesz się, że istnieje ponad …

Z innej parafi
Pomysł na relaks: baseny termalne w Ustroniu!

Każdy, kto czuje, że potrzebne mu odprężenie i złapanie głębszego oddechu powinien wybrać się na baseny termalne! Ustroń oferuje tę atrakcję w najlepszym wydaniu. Malownicza miejscowość położona u podnóża pasma górskiego zwanego Beskid Śląski uchodzi za miasteczko uzdrowiskowe. Miano to zyskało między innymi, dlatego że oferuje kompleks basenów z wysoko …

Z innej parafi
Szkoła prywatna i publiczna. Jaka będzie odpowiednia dla dziecka?

Szkoły prywatne stały się częściej wybierane przez zatroskanych rodziców. Decyzja o edukacji dziecka powinno być jedną z tych najważniejszych decyzji w życiu. Zanim odpowiednia szkoła zostanie wybrana, to przyjrzyjmy się im wadom i zaletom, aby łatwiej było podjąć decyzję. Nauka w szkole publicznej Nauka w szkołach publicznych jest darmowa, ale …