Ojciec Pio – uzdrowienia

Kościół

W roku 1953 urodziła się dziewczynka, którą uratował Ojciec Pio. Miała ona wtedy zaledwie osiemnaście miesięcy. Jej matka i ojciec byli wtedy na mszy w kościele, a dziewczynka została w domu z jej dziadkiem. Miała wtedy wypadek, wpadła do wanny pełnej wrzącej wody. Dziewczynka była cała poparzona, a kiedy przyszedł do niej lekarz, powiedział, że dziewczynka może umrzeć od takich poparzeń. Rodzice zabrali ją do szpitala i sami udali się do Ojca Pio, żeby prosić go o cud.

Ojciec Pio rozmowy, cuda, przepowiednie

Kiedy następnego dnia poszła odwiedzić dziecko w szpitalu, mała powiedziała, że nie ma już oparzeń. Kobieta zapytała kto uleczył jej rany, a ta wyjaśniła, że przyszedł do niej Ojciec Pio i położył rękę na jej ranach. Na jej ciele nie było już żadnych śladów, mimo tego, że lekarz powiedział jej rodzicom, że umrze. Okazuje się, że wiara jej rodziców okazała się silniejsza, niż śmierć. Nie był to też jedyny przypadek, kiedy Ojciec Pio kogoś uzdrowił. Tak naprawdę robił to regularnie. Jest nawet jedna historia, która mówi o tym, że udało mu się wskrzesić pewną kobietę.

 

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …