Ojciec Pio – cudowny człowiek

Kościół

Ojciec Pio dokonał w swoim życiu bardzo wielu cudów. Między innymi, kilkukrotnie udało mu się rozmnożyć jedzenie. Zdecydowanie warto poczytać takie ciekawostki na jego temat. Jak to wyglądało?

Podczas Drugiej Wojny Światowej racjonowano chleb, a w klasztorze, w którym przebywał Pio bardzo często byli ludzie, którzy żebrali o jedzenie. Tego dnia w koszyku był jednak tylko jeden bochenek chleba. Zakonnicy pomodlili się i zaczęli jeść. W tym momencie do klasztoru wszedł Ojciec Pio i przyniósł kolejne bochenki chleba. Było to bardzo dziwne, bo w całych Włoszech brakowało jedzenia. Inni zakonnicy zapytali go skąd wziął chleb, a on odpowiedział, że dostał je od mężczyzny, którego spotkał przy wejściu do klasztoru.

Nie był to jedyny przypadek, kiedy zakonnik rozmnożył jedzenie, bo pewnego dnia w kościele nie było wystarczająco Hostii, żeby odbyła się Komunia Święta. Wszyscy wiedzieli, że jest jej za mało, a jednak kiedy Komunia się skończyła, zostało pełno Hostii. Zdecydowanie było jej dużo więcej, niż wiernych, którzy brali udział w tej mszy świętej. Wszyscy wiedzieli, że Ojciec Pio miał z tym do czynienia.

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …