Ojciec Pio – cudowny człowiek

Kościół

Ojciec Pio dokonał w swoim życiu bardzo wielu cudów. Między innymi, kilkukrotnie udało mu się rozmnożyć jedzenie. Zdecydowanie warto poczytać takie ciekawostki na jego temat. Jak to wyglądało?

Podczas Drugiej Wojny Światowej racjonowano chleb, a w klasztorze, w którym przebywał Pio bardzo często byli ludzie, którzy żebrali o jedzenie. Tego dnia w koszyku był jednak tylko jeden bochenek chleba. Zakonnicy pomodlili się i zaczęli jeść. W tym momencie do klasztoru wszedł Ojciec Pio i przyniósł kolejne bochenki chleba. Było to bardzo dziwne, bo w całych Włoszech brakowało jedzenia. Inni zakonnicy zapytali go skąd wziął chleb, a on odpowiedział, że dostał je od mężczyzny, którego spotkał przy wejściu do klasztoru.

Nie był to jedyny przypadek, kiedy zakonnik rozmnożył jedzenie, bo pewnego dnia w kościele nie było wystarczająco Hostii, żeby odbyła się Komunia Święta. Wszyscy wiedzieli, że jest jej za mało, a jednak kiedy Komunia się skończyła, zostało pełno Hostii. Zdecydowanie było jej dużo więcej, niż wiernych, którzy brali udział w tej mszy świętej. Wszyscy wiedzieli, że Ojciec Pio miał z tym do czynienia.

Kościół
Ojciec Pio – cuda

Pewnego dnia kobieta udała się do klasztoru, żeby pomodlić się o zdrowie swojego męża, który był wtedy bardzo chory. Okazało się jednak, że żeby dostać się do Ojca Pio, musiałaby poczekać aż trzy dni, a ona nie mogła mieć pewności, że ma aż tyle czasu. Jej mąż mógł umrzeć w …

Kościół
Ojciec Pio – uzdrowienia

W roku 1953 urodziła się dziewczynka, którą uratował Ojciec Pio. Miała ona wtedy zaledwie osiemnaście miesięcy. Jej matka i ojciec byli wtedy na mszy w kościele, a dziewczynka została w domu z jej dziadkiem. Miała wtedy wypadek, wpadła do wanny pełnej wrzącej wody. Dziewczynka była cała poparzona, a kiedy przyszedł …

Kościół
Wskrzeszenie Ojca Pio

Przepowiednie Ojca Pio bardzo często się sprawdzały. Pewnego dnia powiedział rodzinie pewnej kobiety, że ta zostanie wskrzeszona. Wszystko było zgodne z prawdą. W Rotundzie San Giovanni była kobieta, o której Ojciec Pio powiedział, że jest tak dobra, że nie ma w niej żadnej skazy. Stwierdził on, że na sto procent …