Msze święte w Nowej Hucie

Kościół

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można znaleźć w kilku kościołach o bardzo różnych godzinach, zarówno rano jak i po południu.

Gdzie na mszę?

Jak łatwo się domyślić o msze Nowa Huta w niedziele i święta znacznie łatwiej niż w dni powszednie, aczkolwiek i tak nie można za bardzo narzekać. Choćby w Arce Pana możemy wziąć udział w jednej z kilku porannych mszy w dzień powszedni. Odbywają się one o godzinach: 6:00, 6:30, 7:00, 7:30, 8:00 (w grocie MB Fatimskiej), 11:00 (w grocie MB Fatimskiej), 18:00. W innych kościołach, np. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa msze są o 7:00 i 18:00, w kościele Matki Bożej pocieszenia tak samo, z tym że dodatkowa msza o g. 15 odbywa się w każdy piątek.
Co innego niedziele:
– Arka Pana oferuje msze w godzinach: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 17:30, 19:00
– parafia Matki Bożej Pocieszenia: 7:00; 8:30; 10:00; 11:30; 13:00; 18:00; 20:00. Warto wspomnieć, że ta o 11:30 skierowana jest do dzieci, a o 20:00 dla młodzieży
– kościół św. Brata Alberta: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 13:00 (chrzcielna), 14:15, 16:00, 18:00, 19:15 (akademicka)
– kościół św. Bartłomieja (drewniany): 10:00, 11:30 (z wyjątkiem wakacji), 12:30. Każda z nich skierowana jest do innych odbiorców. Pierwsza do przedszkolaków, druga dla młodzieży, a trzecia dla osób z niepełnosprawnością umysłową i ich rodziców.

Transmisje: msze Nowa Huta

W dobie pandemii wielu wiernych poszukuje mszy dla siebie w internecie, by nie trzeba było wychodzić z domu. Mimo wszystko trzeba zadbać o duchową warstwę swojego życia. Wiele osób jest przyzwyczajonych do swoich księży i parafii. Transmisje online msze Nowa Huta są dostępne m.in. z kościołów: MB Pocieszenia, św. Brata Alberta.

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo. Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci Robert Sarach to rzymskokatolicki …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …