Gdzie na Mszę Świętą do Legionowa?

Kościół

Jeśli w okresie Wielkiego Postu postanowiłeś więcej czasu spędzać w kościele na Nabożeństwach Wielkopostnych, albo przejazdem jesteś w Legionowie i chcesz uczestniczyć we Mszy Świętej w niedzielę, to warto dowiedzieć się jakie kościoły znajdują się w tym mieście. Jest ich dość sporo. W Legionowie znajdziemy nie tylko kościoły rzymskokatolickie, ale też np. kościół baptystów. Jak to w miastach bywa większość świątyń skupiona jest wokół centrum, jednak na obrzeżach miasta również one występują.

 

Najbardziej znane kościoły w Legionowie to ten pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, Świętego Jana Kantego i Matki Bożej Fatimskiej. Warto sprawdzić rozkład nabożeństw, który jest wypisany przed każdym z kościołów, aby wybrać te w których chcemy uczestniczyć. Również w sieci na stronach parafii, ale też na serwisach tematycznych znajdziemy informacje o porządku nabożeństw, mszy w niedziele i święta, godzinach w których można przyjąć sakrament pokuty. W Legionowie nie znajdziemy raczej bardzo starych kościołów zabytkowych, duża część z nich została wybudowana na początku XXI wieku jako kościoły miejskie.

 

Jednak dla osób wierzących często nie jest ważna szczególna estetyka miejsca, ale to, że w kościele doświadczają obecności Boga i mogą przyjmować sakramenty i spełniać przykazanie kościelne dotyczące cotygodniowego niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. W Legionowie wierni raczej swoje preferencje względem kościołów argumentują jakością głoszonego przez duszpasterzy Słowa Bożego. Oczekiwania często jednak zostają spełnione, ale przez niektórych księży.

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …