Gdzie na Mszę Świętą do Legionowa?

Kościół

Jeśli w okresie Wielkiego Postu postanowiłeś więcej czasu spędzać w kościele na Nabożeństwach Wielkopostnych, albo przejazdem jesteś w Legionowie i chcesz uczestniczyć we Mszy Świętej w niedzielę, to warto dowiedzieć się jakie kościoły znajdują się w tym mieście. Jest ich dość sporo. W Legionowie znajdziemy nie tylko kościoły rzymskokatolickie, ale też np. kościół baptystów. Jak to w miastach bywa większość świątyń skupiona jest wokół centrum, jednak na obrzeżach miasta również one występują.

 

Najbardziej znane kościoły w Legionowie to ten pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, Świętego Jana Kantego i Matki Bożej Fatimskiej. Warto sprawdzić rozkład nabożeństw, który jest wypisany przed każdym z kościołów, aby wybrać te w których chcemy uczestniczyć. Również w sieci na stronach parafii, ale też na serwisach tematycznych znajdziemy informacje o porządku nabożeństw, mszy w niedziele i święta, godzinach w których można przyjąć sakrament pokuty. W Legionowie nie znajdziemy raczej bardzo starych kościołów zabytkowych, duża część z nich została wybudowana na początku XXI wieku jako kościoły miejskie.

 

Jednak dla osób wierzących często nie jest ważna szczególna estetyka miejsca, ale to, że w kościele doświadczają obecności Boga i mogą przyjmować sakramenty i spełniać przykazanie kościelne dotyczące cotygodniowego niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. W Legionowie wierni raczej swoje preferencje względem kościołów argumentują jakością głoszonego przez duszpasterzy Słowa Bożego. Oczekiwania często jednak zostają spełnione, ale przez niektórych księży.

Kościół
Prezenty na Chrzest od Chrzestnego

Rodzice Chrzestni to niezwykle ważne osoby w życiu małego dziecka. To oni są dla niego oparciem nie tylko w dniu Chrztu Świętego, ale także później. Ich rola często okazuje się nieoceniona, dzięki czemu rodzicom jest o wiele lżej, a samemu dziecku łatwiej. Rola Ojca Chrzestnego zaczyna się już na etapie …

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo. Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci Robert Sarach to rzymskokatolicki …