Koronawirus a kościoły

Kościół

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.

 

Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na msze święte. Na mszach świętych w kościele możemy spotkać ludzi, których jesteśmy w stanie policzyć na palcach rąk. Ludzie wolą zostać w domu. Sami księża również namawiają swoich parafian do pozostania w domu.

 

Prowadzone są transmisje mszy świętych za pomocą mediów społecznościowych, radia lub w telewizji. To bardzo dobre rozwiązania bo doskonale wiemy, że ludzie starsi i chorujący są w grupie największego ryzyka. Koronawirus atakuje w niespodziewanym momencie i lepiej w tej sytuacji nie ryzykować zdrowia lub życia. Dbajmy o siebie i pozostańmy w domu. Pamiętajmy także o ludziach starszych i schorowanych. Zapukajmy do sąsiadki i zapytajmy czy możemy jej jakoś pomóc.

Kościół
Prezenty na Chrzest od Chrzestnego

Rodzice Chrzestni to niezwykle ważne osoby w życiu małego dziecka. To oni są dla niego oparciem nie tylko w dniu Chrztu Świętego, ale także później. Ich rola często okazuje się nieoceniona, dzięki czemu rodzicom jest o wiele lżej, a samemu dziecku łatwiej. Rola Ojca Chrzestnego zaczyna się już na etapie …

Kościół
33-dniowe rekolekcje, które są w stanie odmienić nasze życie.

Dobrze przeżyte rekolekcje potrafią mieć naprawdę niesamowity wpływ na nasze życie. Jest to dla nas szansa na zbliżenie się do Boga, pogłębienie swojej wiary i umocnienie ducha. Nic, więc dziwnego, że tak wielu katolików pragnie uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Jeżeli poszukujemy rekolekcji, dzięki, którym będziemy mogli doświadczyć wielu owoców …

Kościół
Kardynał Sarah – książki pisane ręką Boga!

Książki napisane przez kardynała Saraha są bogate w przydatne treści dla wielu ludzi na całym świecie. Odkryjmy dzisiaj jeszcze raz na nowo o z bliska ich pisarskie bogactwo, treść natchnioną niewidzialną Ręką bogactwo. Kardynał Sarah – kim jest ten człowiek krótkie i bliższe odsłonięcie, przedstawienie postaci Robert Sarach to rzymskokatolicki …