Komitet Samoobrony Społecznej.

Kultura/sztuka/historia

Komitet Samoobrony Społecznej, była to jawna, niezalegalizowana grupa społeczeństwa, która została utworzona 23 listopada 1976 roku w Warszawie, natomiast faktycznie zaczęła swoją działalność 17 lipca 1976 roku, została utworzona przez grono osób o przeróżnych orientacjach społecznych i politycznych, która przeciwstawiała się władzy komunistycznej, do roku 1977 Komitet Obrony Robotników, samo jego utworzenie było bezpośrednią reakcją na wszelkie represje władz, które wobec licznych uczestników strajków i demonstracji robotników Radomia i Ursusa w czerwcu 1976 roku Komitety nosiły pomoc dla strajkujących oraz ich rodzin, walczył przede wszystkim przeciw prześladowaniu stosowanym przez władze z powodów politycznych, oraz światopoglądowych i łamaniu przez nich prawa, co ujawniało się głównie poprzez łamaniu swobód obywatelskich, swobody wolności obywatelskiej, godności narodowej, oraz braku poszanowania praw człowieka i obywatela.

 

Informował on społeczeństwo polskie i zagranicę o wszelkim łamaniu na każdym kroku prawa przez władze, organizowali oni liczne akcje petycyjne, zbiórki podpisów pod licznymi listami protestacyjnymi, liczne głodówki. Zaczęli tworzyć różnego rodzaju pisma, które inicjowały niezależne od władzy oświadczenia informację w środowiskach robotniczych takie jak na przykład Komitet Założycieli Wolnych Związków Zawodowych, chłopskich na przykład Komitety Samoobrony Chłopskiej. Stał się on głównym ośrodkiem działań na rzecz obywateli społecznych, który wykraczał poza ścisłe zakresy jego prac. Przyczynił się w ten sposób do zasadniczego powstania zorganizowanej opozycji politycznej, nabrał przez to charakter niezależnego ruchu społecznego i politycznego. Jego działacze, oraz członkowie poddawani byli licznym aresztom, karami, i więzieniem, czy stosowany liczne użycie siły wobec nich. Komitet rozwiązał się 23 listopada 1981 roku.

Kultura/sztuka/historia
Najprostsze chwyty gitarowe

Nauka gry na gitarze może okazać się naprawdę ekscytująca. Okazuje się, że gitara to jeden z najłatwiejszych instrumentów, którego podstawy możemy opanować samodzielnie. Dodatkowo, gitary nie są drogie, więc już za kilkaset złotych możemy kupić profesjonalny sprzęt, który może okazać się idealny do nauki. Zastanawiasz się jak szybko nauczyć się …

Kultura/sztuka/historia
Para, która zaręczyła się w Nowym Jorku.

Jeśli planujesz wziąć ślub, to ten dzień jest najprawdopodobniej najszczęśliwszym dniem w Twoim życiu. A jeśli jesteś panną młodą, zawsze będziesz mieć wspomnienia, które będziesz mogła pielęgnować na zawsze. Dlatego właśnie należy zaplanować wszystko z wyprzedzeniem i pomyśleć o każdym szczególe. Dlatego też warto zrobić ślubną sesję zdjęciową. Istnieje wiele …

Kultura/sztuka/historia
Atrakcje Chorwacji

Ludzie kochają podróże, szczególnie do ciepłych krajów. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jedno z takich miejsc. Jest nim Chorwacja. Na początku warto wspomnieć, że Chorwacja jeży nad Morzem Adriatyckim, na pograniczu Europy Środkowej a Europy Południowej. Wybrzeża tego kraju są bardzo zróżnicowane. Po chorwackim wybrzeżu ten typ delfinów nazywany …