Indonezja – koszty wyjazdu

Z innej parafi

Indonezja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród polskich turystów. To kraj, który oferuje bardzo wiele: piękne widoki, piaszczyste plaże z lazurową wodą i pomoc niezwykle sympatycznych mieszkańców. Choć większość państw południowej części Azji zachęca turystów niskimi cenami, wyjazd do Indonezji może być stosunkowo drogi.

Koszty podróży i zakwaterowania

Zdecydowanie największym kosztem całego wyjazdu do Indonezji jest cena przelotu. Lotem bezpośrednim z Warszawy możemy dostać się do Dżakarty – stolicy państwa – a następnie lokalnym transportem do wybranej miejscowości. Zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju w dobrym standardzie to koszt od 50 do 100zł. Oczywiście, na terenie państwa znajdziemy również tańsze noclegi w mniej turystycznych miejscach oraz znacznie droższe możliwości zakwaterowania w popularnych, luksusowych resortach.

Ceny wyżywienia na Bali

Jednym z najczęściej wybieranych miejscowości docelowych jest Ubud– główne miasto indonezyjskiej wyspy Bali. Znajdziemy tutaj tanie balijskie jadłodajnie, z których korzystają miejscowi, jak i droższe, nastawione na turystów lokale gastronomiczne. W tańszych miejscach za obiad zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych, zaś w droższych ceny mogą osiągać nawet wysokość zbliżoną do tych, które występują w dużych polskich miastach. W wielu miejscowościach powszechnie występują uliczne stragany, na których zakupimy przekąski i lokalne przysmaki w bardzo niskich cenach. Również w sklepach i marketach nie możemy spodziewać się wyjątkowo atrakcyjnych cen: produkty importowane i alkohol są stosunkowo drogie, a ceny produktów spożywczych w Ubud są zbliżone do cen w naszym kraju.

Jak zaplanować budżetowe wakacje w Indonezji? Przede wszystkim należy unikać dużych kurortów turystycznych, gdzie ceny mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż w małych miejscowościach. Wybierając lokalne bary i jedzenie z przydrożnych straganów możemy zdecydowanie ograniczyć ilość wydawanych pieniędzy i zmniejszyć końcowe koszty wyjazdu.

 

Z innej parafi
Gdzie i kiedy wynająć kontener na odpady?

Jeśli planujesz duży remont domu lub mieszkania i zamierzasz wyburzyć ścianę, tak aby powstał przestronny salon, musisz koniecznie pomyśleć o tym, w jaki sposób pozbędziesz się gruzu. Sprawdź, jakie kontenery na odpady będą Ci potrzebne oraz, jak wygląda wynajem takich pojemników. Wywóz gruzu – wynajem kontenerów Kiedy wiesz, że podczas …

Z innej parafi
Młóto browarniane dla opasów – jakie są korzyści ze stosowania młóta?

Młóto browarniane powstaje w wyniku produkcji piwa pils i ma szerokie zastosowanie w żywieniu bydła. Kompanie piwowarskie i należące do niej browary nie prowadzą sprzedaży indywidualnym odbiorcom. Mogą je nabyć jedynie firmy, które stają do przetargu i tą drogą wchodzą w posiadanie pasz. Jednak młóto dostępne jest na wielu stronach …

Z innej parafi
Upominki dla gości weselnych

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu młodej pary, podczas niego nie tylko młodzi otrzymują upominki. Drobne upominki i podziękowania do gości od kilku lat są elementem obowiązkowym każdego wesela. Na swój ślub narzeczeni zapraszają gości z różnego regionów Polski, a nawet z zagranicy. Dlatego warto zadbać o ciekawe …