Indonezja – koszty wyjazdu

Z innej parafi

Indonezja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród polskich turystów. To kraj, który oferuje bardzo wiele: piękne widoki, piaszczyste plaże z lazurową wodą i pomoc niezwykle sympatycznych mieszkańców. Choć większość państw południowej części Azji zachęca turystów niskimi cenami, wyjazd do Indonezji może być stosunkowo drogi.

Koszty podróży i zakwaterowania

Zdecydowanie największym kosztem całego wyjazdu do Indonezji jest cena przelotu. Lotem bezpośrednim z Warszawy możemy dostać się do Dżakarty – stolicy państwa – a następnie lokalnym transportem do wybranej miejscowości. Zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju w dobrym standardzie to koszt od 50 do 100zł. Oczywiście, na terenie państwa znajdziemy również tańsze noclegi w mniej turystycznych miejscach oraz znacznie droższe możliwości zakwaterowania w popularnych, luksusowych resortach.

Ceny wyżywienia na Bali

Jednym z najczęściej wybieranych miejscowości docelowych jest Ubud– główne miasto indonezyjskiej wyspy Bali. Znajdziemy tutaj tanie balijskie jadłodajnie, z których korzystają miejscowi, jak i droższe, nastawione na turystów lokale gastronomiczne. W tańszych miejscach za obiad zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych, zaś w droższych ceny mogą osiągać nawet wysokość zbliżoną do tych, które występują w dużych polskich miastach. W wielu miejscowościach powszechnie występują uliczne stragany, na których zakupimy przekąski i lokalne przysmaki w bardzo niskich cenach. Również w sklepach i marketach nie możemy spodziewać się wyjątkowo atrakcyjnych cen: produkty importowane i alkohol są stosunkowo drogie, a ceny produktów spożywczych w Ubud są zbliżone do cen w naszym kraju.

Jak zaplanować budżetowe wakacje w Indonezji? Przede wszystkim należy unikać dużych kurortów turystycznych, gdzie ceny mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż w małych miejscowościach. Wybierając lokalne bary i jedzenie z przydrożnych straganów możemy zdecydowanie ograniczyć ilość wydawanych pieniędzy i zmniejszyć końcowe koszty wyjazdu.

 

Z innej parafi
Popularne kwiaty do ślubu

Jeśli chodzi o kwiaty ślubne, z pewnością może to być przytłaczające, ponieważ nadchodzi czas, aby powiedzieć swojej kwiaciarni, czego oczekujesz. Oprócz mnóstwa stylów i palet kolorów, konieczność ustalenia, jakich konkretnych kwiatów potrzebujesz . Kiedy już zdecydujesz się na jeden rodzaj kwiatu, który lubisz, powiedzmy różę, dowiadujesz się, że istnieje ponad …

Z innej parafi
Pomysł na relaks: baseny termalne w Ustroniu!

Każdy, kto czuje, że potrzebne mu odprężenie i złapanie głębszego oddechu powinien wybrać się na baseny termalne! Ustroń oferuje tę atrakcję w najlepszym wydaniu. Malownicza miejscowość położona u podnóża pasma górskiego zwanego Beskid Śląski uchodzi za miasteczko uzdrowiskowe. Miano to zyskało między innymi, dlatego że oferuje kompleks basenów z wysoko …

Z innej parafi
Rozrywka na weselu

Wesele to nie tylko wielka uczta za stołem. Podczas wesela organizowane są różne gry i zabawy. Z reguły to rodzina młodych oraz ich przyjaciele przygotowują taką rozrywkę. Najlepsza to taka, która bawi gości i młodą parę. Gry i zabawy na weselu oczywiście nie powinny przekraczać granicy dobrego smaku. Najlepsze to …