Jak grać w kręgle? Kilka prostych wskazówek, które pozwolą ci zacząć!

Z innej parafi

Wyposażona w profesjonalne tory kręgielnia to doskonałe miejsce na wspólną zabawę w gronie rodziny lub znajomych. Jeśli pierwsze kroki w tej grze jeszcze przed nami, warto poznać kilka prostych zasad, które mogą pomóc czerpać większą satysfakcję z rozgrywki!

Profesjonalna kręgielnia – jak ją wybrać?

Zanim zaczniemy grę, poznajmy opinie na temat kręgielni, jakie dostępne są w naszym mieście. Wybierzmy tę, która cieszy się dużym uznaniem. Gra w kręgle to zazwyczaj chętnie wybierany sposób spędzania wolnego czasu, z tego powodu warto odpowiednio wcześniej zarezerwować tor. Do samej gry nie musimy się szczególnie przygotowywać, choć dobrym pomysłem będzie postawić na wygodne ubranie. Kręgielnia zapewni nam wszystko, co niezbędne – np. obuwie do gry w kręgle.

Proste podstawy

Gra w kręgle składa się z 10 kolejek. W każdej z nich gracz może oddać dwa rzuty, starając się strącić wszystkie kręgle za jednym razem. Profesjonalna ]kręgielnia zagwarantuje nam w pełni automatyczny tor, w którym kule po każdym rzucie wracają na miejsce za pomocą specjalnego podajnika, a zdobyte punkty oraz wyniki prezentowane są na umieszczonych w zasięgu wzroku ekranach.

Prawidłowa postawa i rzut

Aby czerpać przyjemność z zabawy, nie musimy posiadać szczególnych umiejętności ani wyjątkowej kondycji. Istotną rolę jednak pełni prawidłowa technika. Podejście do rzutu (lub tzw. rozbieg) powinno opierać się na czterech krokach. Po wybraniu odpowiedniej kuli chwytamy ją oburącz i ustawiamy się przodem do toru. Pierwszy krok jest najkrótszy, przy drugim opuszczamy kulę ruchem wahadłowym w dół, przy trzecim odchylamy rękę trzymającą kulę do tyłu, aby przy czwartym kroku wziąć zamach i wypuścić ją na tor. To nic skomplikowanego i po kilku próbach z pewnością nabierzemy wprawy. Profesjonalne kręgielnie mogą nam również udzielić wsparcia instruktora, który pomoże nam w „załapaniu” podstaw!

Ebro Tczew kręgielnia

Z innej parafi
Mediacje w rozwodzie

Rozwiązywanie konfliktów jest bardzo trudną kwestią. Kiedy dwoje ludzi nie potrafi się dogadać, a do tego emocje biorą górę, ciężko jest znaleźć porozumienie. Skłóceni małżonkowie mogą prosić o pomoc mediatora. Mediacje w rozwodzie bywają niezwykle efektywne i owocne, jeśli obie strony chcą dobrowolnie uczestniczyć w mediacjach.   Dobry mediator powinien …

Z innej parafi
Indonezja – koszty wyjazdu

Indonezja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród polskich turystów. To kraj, który oferuje bardzo wiele: piękne widoki, piaszczyste plaże z lazurową wodą i pomoc niezwykle sympatycznych mieszkańców. Choć większość państw południowej części Azji zachęca turystów niskimi cenami, wyjazd do Indonezji może być stosunkowo drogi. Koszty podróży i zakwaterowania Zdecydowanie …

Z innej parafi
Sprzątanie starej nieruchomości

Odziedziczenie w spadku lub zakup starej nieruchomości, jaką moż być dom, jest jednocześnie szansą i ogromnym wyzwaniem, przed jakim zostają postawieni nowi właściciele. Wchodząc do starego domu, najczęściej oczekujemy poczuć niezwykły klimat i przypomnieć sobie dawne czasy. Niestety jednym z pierwszych wrażeń jakie odnosi się po wejściu do starej nieruchomości, …