Jak grać w kręgle? Kilka prostych wskazówek, które pozwolą ci zacząć!

Z innej parafi

Wyposażona w profesjonalne tory kręgielnia to doskonałe miejsce na wspólną zabawę w gronie rodziny lub znajomych. Jeśli pierwsze kroki w tej grze jeszcze przed nami, warto poznać kilka prostych zasad, które mogą pomóc czerpać większą satysfakcję z rozgrywki!

Profesjonalna kręgielnia – jak ją wybrać?

Zanim zaczniemy grę, poznajmy opinie na temat kręgielni, jakie dostępne są w naszym mieście. Wybierzmy tę, która cieszy się dużym uznaniem. Gra w kręgle to zazwyczaj chętnie wybierany sposób spędzania wolnego czasu, z tego powodu warto odpowiednio wcześniej zarezerwować tor. Do samej gry nie musimy się szczególnie przygotowywać, choć dobrym pomysłem będzie postawić na wygodne ubranie. Kręgielnia zapewni nam wszystko, co niezbędne – np. obuwie do gry w kręgle.

Proste podstawy

Gra w kręgle składa się z 10 kolejek. W każdej z nich gracz może oddać dwa rzuty, starając się strącić wszystkie kręgle za jednym razem. Profesjonalna ]kręgielnia zagwarantuje nam w pełni automatyczny tor, w którym kule po każdym rzucie wracają na miejsce za pomocą specjalnego podajnika, a zdobyte punkty oraz wyniki prezentowane są na umieszczonych w zasięgu wzroku ekranach.

Prawidłowa postawa i rzut

Aby czerpać przyjemność z zabawy, nie musimy posiadać szczególnych umiejętności ani wyjątkowej kondycji. Istotną rolę jednak pełni prawidłowa technika. Podejście do rzutu (lub tzw. rozbieg) powinno opierać się na czterech krokach. Po wybraniu odpowiedniej kuli chwytamy ją oburącz i ustawiamy się przodem do toru. Pierwszy krok jest najkrótszy, przy drugim opuszczamy kulę ruchem wahadłowym w dół, przy trzecim odchylamy rękę trzymającą kulę do tyłu, aby przy czwartym kroku wziąć zamach i wypuścić ją na tor. To nic skomplikowanego i po kilku próbach z pewnością nabierzemy wprawy. Profesjonalne kręgielnie mogą nam również udzielić wsparcia instruktora, który pomoże nam w „załapaniu” podstaw!

Ebro Tczew kręgielnia

Z innej parafi
Gdzie i kiedy wynająć kontener na odpady?

Jeśli planujesz duży remont domu lub mieszkania i zamierzasz wyburzyć ścianę, tak aby powstał przestronny salon, musisz koniecznie pomyśleć o tym, w jaki sposób pozbędziesz się gruzu. Sprawdź, jakie kontenery na odpady będą Ci potrzebne oraz, jak wygląda wynajem takich pojemników. Wywóz gruzu – wynajem kontenerów Kiedy wiesz, że podczas …

Z innej parafi
Młóto browarniane dla opasów – jakie są korzyści ze stosowania młóta?

Młóto browarniane powstaje w wyniku produkcji piwa pils i ma szerokie zastosowanie w żywieniu bydła. Kompanie piwowarskie i należące do niej browary nie prowadzą sprzedaży indywidualnym odbiorcom. Mogą je nabyć jedynie firmy, które stają do przetargu i tą drogą wchodzą w posiadanie pasz. Jednak młóto dostępne jest na wielu stronach …

Z innej parafi
Upominki dla gości weselnych

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu młodej pary, podczas niego nie tylko młodzi otrzymują upominki. Drobne upominki i podziękowania do gości od kilku lat są elementem obowiązkowym każdego wesela. Na swój ślub narzeczeni zapraszają gości z różnego regionów Polski, a nawet z zagranicy. Dlatego warto zadbać o ciekawe …