Jak grać w kręgle? Kilka prostych wskazówek, które pozwolą ci zacząć!

Z innej parafi

Wyposażona w profesjonalne tory kręgielnia to doskonałe miejsce na wspólną zabawę w gronie rodziny lub znajomych. Jeśli pierwsze kroki w tej grze jeszcze przed nami, warto poznać kilka prostych zasad, które mogą pomóc czerpać większą satysfakcję z rozgrywki!

Profesjonalna kręgielnia – jak ją wybrać?

Zanim zaczniemy grę, poznajmy opinie na temat kręgielni, jakie dostępne są w naszym mieście. Wybierzmy tę, która cieszy się dużym uznaniem. Gra w kręgle to zazwyczaj chętnie wybierany sposób spędzania wolnego czasu, z tego powodu warto odpowiednio wcześniej zarezerwować tor. Do samej gry nie musimy się szczególnie przygotowywać, choć dobrym pomysłem będzie postawić na wygodne ubranie. Kręgielnia zapewni nam wszystko, co niezbędne – np. obuwie do gry w kręgle.

Proste podstawy

Gra w kręgle składa się z 10 kolejek. W każdej z nich gracz może oddać dwa rzuty, starając się strącić wszystkie kręgle za jednym razem. Profesjonalna ]kręgielnia zagwarantuje nam w pełni automatyczny tor, w którym kule po każdym rzucie wracają na miejsce za pomocą specjalnego podajnika, a zdobyte punkty oraz wyniki prezentowane są na umieszczonych w zasięgu wzroku ekranach.

Prawidłowa postawa i rzut

Aby czerpać przyjemność z zabawy, nie musimy posiadać szczególnych umiejętności ani wyjątkowej kondycji. Istotną rolę jednak pełni prawidłowa technika. Podejście do rzutu (lub tzw. rozbieg) powinno opierać się na czterech krokach. Po wybraniu odpowiedniej kuli chwytamy ją oburącz i ustawiamy się przodem do toru. Pierwszy krok jest najkrótszy, przy drugim opuszczamy kulę ruchem wahadłowym w dół, przy trzecim odchylamy rękę trzymającą kulę do tyłu, aby przy czwartym kroku wziąć zamach i wypuścić ją na tor. To nic skomplikowanego i po kilku próbach z pewnością nabierzemy wprawy. Profesjonalne kręgielnie mogą nam również udzielić wsparcia instruktora, który pomoże nam w „załapaniu” podstaw!

Ebro Tczew kręgielnia

Z innej parafi
Popularne kwiaty do ślubu

Jeśli chodzi o kwiaty ślubne, z pewnością może to być przytłaczające, ponieważ nadchodzi czas, aby powiedzieć swojej kwiaciarni, czego oczekujesz. Oprócz mnóstwa stylów i palet kolorów, konieczność ustalenia, jakich konkretnych kwiatów potrzebujesz . Kiedy już zdecydujesz się na jeden rodzaj kwiatu, który lubisz, powiedzmy różę, dowiadujesz się, że istnieje ponad …

Z innej parafi
Pomysł na relaks: baseny termalne w Ustroniu!

Każdy, kto czuje, że potrzebne mu odprężenie i złapanie głębszego oddechu powinien wybrać się na baseny termalne! Ustroń oferuje tę atrakcję w najlepszym wydaniu. Malownicza miejscowość położona u podnóża pasma górskiego zwanego Beskid Śląski uchodzi za miasteczko uzdrowiskowe. Miano to zyskało między innymi, dlatego że oferuje kompleks basenów z wysoko …

Z innej parafi
Rozrywka na weselu

Wesele to nie tylko wielka uczta za stołem. Podczas wesela organizowane są różne gry i zabawy. Z reguły to rodzina młodych oraz ich przyjaciele przygotowują taką rozrywkę. Najlepsza to taka, która bawi gości i młodą parę. Gry i zabawy na weselu oczywiście nie powinny przekraczać granicy dobrego smaku. Najlepsze to …