Festyn Dobroczynny „ W hołdzie Prześladowanym Chrześcijanom”

                                                               „…nie odwracaj wzroku od ich cierpienia…”
                                                                Rymanów Zdrój 11 września 2016 roku


W Roku Miłosierdzia, który przeżywamy, papież Franciszek skierował do wszystkich wierzących prośbę, by uczcili swego pełnego miłosierdzia Boga poprzez dzieła miłości wszędzie tam gdzie żyją.
Odpowiadając na tą prośbę chcemy uczynić coś co będzie dziełem naszej wspólnoty parafialnej i przyniesie nam radość ze wspólnego działania na rzecz Kościoła.


Chcemy zorganizować Festyn Dobroczynny, by okazać solidarność Kościołowi Prześladowanemu, złożyć hołd chrześcijanom, którzy oddali życie za wiarę i spieszyć z pomocą tym, którzy są w naglącej potrzebie.
Festyn odbędzie się w niedzielę, 11 września 2016 roku i będzie naszym wspólnym dziełem. Prosimy, by każdy znalazł w nim sposobność do okazania miłości czy to przez pomoc w organizacji czy przez udział w tej uroczystości wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi.
Przewidujemy występy sceniczne, wspólne śpiewanie, sprzedaż pięknych przedmiotów wykonanych z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Betlejem, przeróżne smakołyki a także zabawy dla dzieci.
Festyn będzie okazją do złożenia ofiary na rzecz tych, którzy potrzebują jej bardzo pilnie. Zebrane przez nas fundusze zostaną przekazane Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Jedną z form włączenia się w przygotowanie Festynu, będzie możliwość podarowania drobnego przedmiotu ze swego domu, byśmy mogli zorganizować kramik. Przedmioty te będzie można przynosić przez cały sierpień do kościoła i zostawić w przygotowanym koszu po wszystkich mszach świętych w niedziele i dni powszednie.
Prosimy o rzeczy , które mogą na tyle podobać się innym, że zechcą nabyć je składając w zamian ofiarę na fundusz pomocy naszym prześladowanym braciom. Może to być przykładowo kubeczek, flakonik, lampion, świecznik, dzbanuszek, biżuteria, figurka, szkatułka, filiżanka, miseczka, puzderko, a także wyrób rękodzielniczy.
Jeżeli ktoś pragnie podarować cenniejszą rzecz, może być ona przedmiotem aukcji, którą planujemy w trakcie Festynu.
Tych, którzy mogą ofiarować swój czas i pomoc prosimy o kontakt.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wykonania prac plastycznych na temat: „ Nasi Prześladowani Bracia”. Prace mogą być wykonane indywidualnie, rodzinnie czy przez grupę przyjaciół, dowolną technikę w formacie A4 i podpisane na odwrocie. Zostaną one zaprezentowane w formie wystawy. Można je przynosić do kościoła do końca sierpnia i składać w miejscu, które zostanie przygotowane.
Prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy teraz składają odważnie i w cierpieniu świadectwo wiary a także za nasz Festyn byśmy mogli go dobrze przygotować i podzielić się hojnie z potrzebującymi.
                                                                                                               Elżbieta Porembska