Edukacja w czasie koronawirus,

Kultura/sztuka/historia

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony przerwie w nauce podczas pandemii. Pandemia opanowała wszystko, i nauka została również odsunięta. Czas stracony ciężko będzie nadrobić, jednak zdrowie ludzkie jest ważniejsze. Nauka na poziomie szkół macierzyńskich, przedszkolnych, zero oraz podstawówek i wyżej została zakończona.

 

Nie wiadomo, jak długo będzie trwała przerwa w nauce, Dzieci będą może musiały nadrobić stracony czas w czasie wakacji. Najlepszy miesiąc lipiec zostanie zajęty na nauki. W końcu nikt nie chce stracić całego roku nauki poprzez korona – wirus. Jednak, gdy będzie trzeba to tak zostanie.
Wygodna forma nauki to również e – learning, nauka przez internet. Warto by tu zauważyć, że nauka może odbywać się poprzez internet. Każde dziecko w końcu posiada komputer lub inny sprzęt do nauki.
Technologia zostanie już pomału wykorzystana w kierunku edukacji. Dzieci otrzymują materiały do nauki, do przerobienia materiału samemu w domu. I to jest właśnie nadrobienie czasu, który umożliwi zaliczenie tego roku szkolnego 2019/2020.

 

Kultura/sztuka/historia
Opactwo cystersów na przestrzeni wieków

Średniowieczni cystersi przybyli do Polski już w dwunastym wieku i można powiedzieć, że zadomowili się w naszym kraju na dobre. Obecnie na terenie Polski znajduje się aż dwanaście opactw, które świetnie prosperują i nie zapowiada się, by mogło być inaczej. Jednym ze słynniejszych i najlepiej zachowanych opactw jest to znajdujące …

Kultura/sztuka/historia
Okrutna cesarzowa

Historia starożytna obfituje w opisy przerażających wojen, bitew, zbrodni. Były to czasy niemal dzikie, pełne agresji, przemocy, tortur. Okrucieństwo okazywali nie tylko mężczyźni podczas licznych działań wojennych czy też skazując na stracenie swych przeciwników politycznych. Okazuje się, że przedstawicielki płci pięknej również miały co nieco na sumieniu… Dzieje niezwykłej kobiety …

Kultura/sztuka/historia
Komitet Samoobrony Społecznej.

Komitet Samoobrony Społecznej, była to jawna, niezalegalizowana grupa społeczeństwa, która została utworzona 23 listopada 1976 roku w Warszawie, natomiast faktycznie zaczęła swoją działalność 17 lipca 1976 roku, została utworzona przez grono osób o przeróżnych orientacjach społecznych i politycznych, która przeciwstawiała się władzy komunistycznej, do roku 1977 Komitet Obrony Robotników, samo …