Dobór wina do potraw

Z innej parafi

Dobieranie odpowiedniego wina do każdej z potraw jest bardzo istotne, a zarazem trudne. Do różnych smaków potraw pasują różne gatunki win, dla początkujących dobór odpowiednich win do okazji oraz do posiłków bywa bardzo trudny, jednak zdobywane z czasem doświadczenie z pewnością znacznie ułatwi nam decyzyjność w takich wyborach. Powinniśmy pamiętać, że nie każda potrawa będzie pasować do wina – wina nie podajemy chociażby do sałatek z sosami octowymi, do przekąsek i potraw jajecznych, do przekąsek, które w swoim składzie zawierają czekoladę, a także do zup. Ważne jest, aby dobrane do posiłku wino idealnie współgrało i pasowało do przygotowanego przez nas posiłku.

Jakie wina powinniśmy podawać?

Przede wszystkim, ważna jest wiedza na temat tego ile, a także jakie wina będziemy chcieli podać na stół. Przyjęło się, że nie powinniśmy podawać wina białego po winie czerwonym – z tego też powodu, jeśli na stół chcemy wydać oba wina, zacząć powinniśmy od win białych, dopiero po nich należałoby przejść do podawania wina czerwonego. Podobnie sytuacja wygląda przy winach ciężkich i lekkich – na początek na stole wylądować powinny wina lekkie, dopiero później ich cięższe odpowiedniki. Osoby, które dopiero zaczynają swoje przygody z winem często popełniają błahe błędy, których należy się wystrzegać – jednym z takich błędów jest dodawanie do wina lodu, tej czynności nie powinniśmy robić w żadnym wypadku, wino powinno zostać schłodzone wyłącznie przy użyciu lodówki. Jak dobrać wino do potrawy? Generalnie przyjmuje się, iż do posiłków tłustych podawać należy lekkie wino białe. Z kolei do dań bardzo ostrych czy słonych, idealnie sprawdzają się również lekkie wina, jednak tym razem powinniśmy postawić na smaki owocowe. Jeżeli na stół podać chcemy dania charakteryzującą się wysokim poziomem kwaskowatości, analogicznie, powinniśmy skorzystać z win o podobnych smaku – wybieramy więc wina, które również w smaki wydają się być kwaskowate. Jak widać, większość wyborów jest bardzo logiczna, wystarczy jedynie zdobywać doświadczenie.

Z innej parafi
Upominki dla gości weselnych

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu młodej pary, podczas niego nie tylko młodzi otrzymują upominki. Drobne upominki i podziękowania do gości od kilku lat są elementem obowiązkowym każdego wesela. Na swój ślub narzeczeni zapraszają gości z różnego regionów Polski, a nawet z zagranicy. Dlatego warto zadbać o ciekawe …

Z innej parafi
Znaczenie ozonosfery

Rola ozonosfery Jest bardzo kluczową dla życia na lądzie dla zwierząt, ptaków i ludzi, dzięki niej wszystko funkcjonuje poprawnie, gdyby nie było tej naszej tarczy ochronnej wiele gatunków nie przeżyłoby a u ludzi byłby częstszy wzrost zachorowań na różne nowotwory, jabardziej skóry która jest bezpośrednio wystawiona na słońce, tak też …

Z innej parafi
Mediacje w rozwodzie

Rozwiązywanie konfliktów jest bardzo trudną kwestią. Kiedy dwoje ludzi nie potrafi się dogadać, a do tego emocje biorą górę, ciężko jest znaleźć porozumienie. Skłóceni małżonkowie mogą prosić o pomoc mediatora. Mediacje w rozwodzie bywają niezwykle efektywne i owocne, jeśli obie strony chcą dobrowolnie uczestniczyć w mediacjach.   Dobry mediator powinien …