Cudowny powrót marynarza z pomocą Ojca Pio

Kościół

Ciekawostki na temat Ojca Pio są bardzo interesujące. Jedną z ciekawszych jest historia o cudownym powrocie marynarza, który rzekomo był martwy.

Podczas Drugiej Wojny Światowej siostrzeniec pani Cleonice trafił do niewoli. Cała rodzina przez rok nie słyszała nic o nim i zaczęła już myśleć, że chłopak nie żyje. Pewnego dnia kobieta wybrała się do Ojca Pio, żeby z nim porozmawiać. Udała się do konfesjonału i zapytała czy jej siostrzeniec żyje. Następnego dnia rodzina postanowiła napisać list do chłopaka, ale nie wiedzieli gdzie dokładnie on się znajduje.

 

Napisali na kopercie tylko jego imię i nazwisko i poprosili Ojca Pio o to, żeby sprawił, żeby list dotarł do chłopaka. Kobieta napisała list i zostawiła go na stoliku nocnym. Kiedy rano się obudziła, koperty już nie było. Dwa tygodnie później rodzina otrzymała odpowiedz od chłopaka, który był przetrzymywany w niewoli. Ojciec Pio powiedział tylko, że powinni za to podziękować Bogu, a on nie ma z całą sprawą nic wspólnego. Rodzina faktycznie tak zrobiła. Po kilku miesiącach chłopak wrócił do domu cały i zdrowy, a cała rodzina była bardzo wdzięczna zakonnikowi.

Kościół
Ojciec Pio – cuda

Pewnego dnia kobieta udała się do klasztoru, żeby pomodlić się o zdrowie swojego męża, który był wtedy bardzo chory. Okazało się jednak, że żeby dostać się do Ojca Pio, musiałaby poczekać aż trzy dni, a ona nie mogła mieć pewności, że ma aż tyle czasu. Jej mąż mógł umrzeć w …

Kościół
Ojciec Pio – uzdrowienia

W roku 1953 urodziła się dziewczynka, którą uratował Ojciec Pio. Miała ona wtedy zaledwie osiemnaście miesięcy. Jej matka i ojciec byli wtedy na mszy w kościele, a dziewczynka została w domu z jej dziadkiem. Miała wtedy wypadek, wpadła do wanny pełnej wrzącej wody. Dziewczynka była cała poparzona, a kiedy przyszedł …

Kościół
Wskrzeszenie Ojca Pio

Przepowiednie Ojca Pio bardzo często się sprawdzały. Pewnego dnia powiedział rodzinie pewnej kobiety, że ta zostanie wskrzeszona. Wszystko było zgodne z prawdą. W Rotundzie San Giovanni była kobieta, o której Ojciec Pio powiedział, że jest tak dobra, że nie ma w niej żadnej skazy. Stwierdził on, że na sto procent …