Apokalipsa Św. Jana

Kościół

Naukowcy udowadniają, że świat powstał z mikroskopijnych cząsteczek. I to nie Bóg jest stwórca całego świata. W końcu na początku był chaos, rządzili bogowie Greccy i Rzymscy. I tak poprzez wierzenia, i tak, gdzieś w wypowiedziach uczonych znajdziemy słowo Apokalipsa.

 

Apokalipsa się spełnia poprzez różne znaki, jakie dzieją się w normalnym nowoczesnym świecie. Przepowiednia sprzed iluś epok wcześniej zostanie spełniona. Przyjdzie głód, zaraza, śmierć, ale jak to możliwe. Bóg stworzył świat, i przepowiedział jego koniec.
Biblia starego i Nowego testamentu zawiera szereg wiedzy. Jednak zabrakło wskazówek by uchronić ludzi przed zagładą. Czterech jeźdźców Apokalipsy na koniach, a obecnie koń to luksus, którego nie każdy może doświadczyć.
Sama Apokalipsa to ogromny stek treści, którą ciężko ogarnąć, i ciężko momentami zrozumieć, co ktoś przed tysiącami lat miał na myśli. A w końcu język przeszedł taki progress, że nie jesteśmy w stanie zrozumieć słów, jakie zostały zawarte w Apokalipsie. Jaki plan ma Bóg po zakończeniu istnienia świata?

Kościół
Msze święte w Nowej Hucie

Msza święta to dla katolika ważny element tygodnia. Wielu z nich powie nawet, że najważniejszy. Uczestnictwo w Eucharystii ma na celu zagwarantowanie życia wiecznego, taki bilet do nieba. W Krakowie o msze nietrudno, właściwie o każdej godzinie można znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest tutaj. Msze Nowa Huta można …

Kościół
Koronawirus a kościoły

Wirus COVID-19, który dotarł do Europy z chińskiego miasta Wuhan sprawił, że nie tylko sklepowe półki są puste, ale również kościoły świecą pustakami.   Rozporządzenie rządu, które zakazuje zgromadzeń powyżej 50 osób spowodowało, że polskie kościoły są puste. Panika jaka ogarnęła nasz kraj sprawiła, że ludzie boją się chodzić na …

Kościół
Katolicyzm a Prawosławie – różnice

Zarówno katolicyzm jak i prawosławie są religiami bardzo podobnymi, aczkolwiek różnice widać gołym okiem. Zwierzchnikiem kościoła katolickiego jest Papież a w kościele prawosławnym ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola.   Budynek, w którym zbierają się katolicy na modlitwę to kościół a u prawosławnych cerkiew. W sakramencie Eucharystii katolicy otrzymują opłatek, w Eucharystii prawosławni …